eReport.sk
zdroj foto: fb

Putin podpísal prevzatie ruských aktív koncernu Caterpillar ruskou firmou

Ruský prezident Vladimir Putin schválil kúpu ruských aktív amerického koncernu Caterpillar ruskou spoločnosťou PSK – New Solution.

Dekrét nehovorí o hodnote ruského biznisu Caterpillar. Ani americká firma, ktorá je najväčším výrobcom stavebných a ťažobných zariadení na svete, informácie neposkytla. Spoločnosť Caterpillar pozastavila činnosť svojich výrobných závodov v Rusku minulý rok po tom, ako Rusko zaútočilo na Ukrajinu.

Podľa ruských zákonov

Pripojila sa tak k ďalším západným firmám, ktoré po invázii koncom februára zastavili aktivity v Ruskej federácii. Podľa ruských zákonov musí predaj podielov vo finančných a energetických podnikoch v Rusku schváliť prezident. Putin takto odsúhlasil predaj podielov vo viacerých ruských firmách, ktoré pred inváziou Ruska na Ukrajinu patrili zahraničným spoločnostiam.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Špeciálny prokurátor SR Daniel Lipšic.
  2. Lucia Plaváková • Progresívne Slovensko
  3. Ruský prezident Vladimir Putin
  4. Únia autodopravcov
  5.  Ochrana a bezpečnosť

Predaj za symbolické sumy

Niektoré zahraničné firmy predali svoje ruské aktíva za symbolické sumy, napríklad za jedno euro či iba za jeden rubeľ, pričom niektoré do kontraktu dostali klauzulu o spätnom odkúpení podielov v neskoršom období.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin podpísal prevzatie ruských aktív koncernu Caterpillar ruskou firmou

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre