eReport.sk
Únia autodopravcov
Ilustračné foto. Zdroj: tasr

Únia autodopravcov chce blokovať ukrajinskú hranicu: Kamióny tam stoja v dlhej kolóne

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) v pondelok vyzvala Združenie cestných dopravcov Slovenskej republiky (ČESMAD Slovakia) na stretnutie s cieľom spoločného postupu pri riešení dôsledkov uvoľnenia ukrajinských dopravcov spod prepravných povolení.

ČESMAD Slovakia vo svojom vyjadrení na sociálnej sieti uviedlo, že striktne požaduje znovuzavedenie povoleniek pre ukrajinských dopravcov. Zároveň ponúklo možnosť spolupráce a pomoc so zefektívnením tokov tovaru z a na Ukrajinu. ,,Kľúčovú úlohu však musia teraz zohrať národné vlády a Európska komisia,“ napísalo ČESMAD.

Dohody medzi EÚ a Ukrajinou

Združenie ČESMAD zároveň informovalo, že sa platforma najväčších združení cestných dopravcov v regióne, ktorá rieši otázku úpravy Dohody medzi EÚ a Ukrajinou o cestnej nákladnej doprave, rozrástla o rumunské a moldavské združenie, vrátane prezidenta Medzinárodnej únie cestných dopravcov (IRU).

Mohlo by vás zaujímať

  1. Odkaz majú aj pre Leyenovú
  2. Špeciálny prokurátor SR Daniel Lipšic.
  3. Lucia Plaváková • Progresívne Slovensko

Zavedenie komerčných povolení

Poľskí vodiči kamiónov od 6. novembra blokujú na protest proti liberalizácii pravidiel EÚ pre ukrajinských vodičov poľsko-ukrajinské hraničné priechody. Požadujú zavedenie komerčných povolení pre ukrajinské firmy s výnimkou tých, ktoré prevážajú humanitárnu pomoc a vojenskú výzbroj. Žiadajú tiež pozastavenie povolení na prevádzku pre firmy, ktoré vznikli po vypuknutí vojny na Ukrajine.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Únia autodopravcov chce blokovať ukrajinskú hranicu: Kamióny tam stoja v dlhej kolóne

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie