eReport.sk
Lucia Plaváková • Progresívne Slovensko
Zdroj foto: fb

Plaváková: Eštok teraz robí trestnoprávne ramená, zdôvodniť a obhájiť to nedokázal

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) teraz robí „trestnoprávne ramená“, ale keď mal svoj postup riadne zdôvodniť a obhájiť, tak to nedokázal. Poslankyňa Národnej rady SR Lucia Plaváková (PS) to uviedla v reakcii na trestné oznámenie, ktoré podal Šutaj Eštok pre okolnosti poskytnutia ochrany tzv. čurillovcom.

,,Namiesto toho, aby minister vnútra Šutaj Eštok využil riadny zákonný prostriedok vo vzťahu k statusu chránených oznamovateľov, ktorým je žiadosť o súhlas s pracovnoprávnym úkonom, tak sa najprv trestnoprávnym postihom vyhrážal sudcovi, a teraz rovno podal trestné oznámenie na osoby, ktoré čurillovcom status chráneného oznamovateľa udelili,“ skonštatovala Plaváková.

Nie je odvetným opatrením

Šéf rezortu podľa nej mohol pred Úradom na ochranu oznamovateľov obhájiť, prečo postavenie mimo službu nie je odvetným opatrením. Ako podotkla, tento zákonný postup mohol a mal využiť.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Odkaz majú aj pre Leyenovú
  2. Špeciálny prokurátor SR Daniel Lipšic.
  3. Skúšali to na nás už počas covidu

Podľa Úradu na ochranu oznamovateľov

Po nástupe do funkcie Šutaj Eštok dočasne pozbavil výkonu služby šiestich policajtov, tzv. čurillovcov. Odôvodnil to podozrením zo spáchania trestného činu. Keďže mali policajti status chráneného oznamovateľa, podľa Úradu na ochranu oznamovateľov sa mal minister najprv obrátiť na nich.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Plaváková: Eštok teraz robí trestnoprávne ramená, zdôvodniť a obhájiť to nedokázal

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie