tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Vladimir Putin.
Vladimir Putin. Zdroj: kremlin.ru

Putin avizuje: Rusko a Severná Kórea posilnia bilaterálne vzťahy

Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil, že Rusko a Severné Kórea rozšíria svoje bilaterálne vzťahy. V pondelok o tom informovali štátne médiá v Pchjongjangu. TASR správu prevzala od agentúry Reuters.

Posilnia vzájomne vzťahy

Rusko a KĽDR „spoločnými snahami rozšíria komplexné a konštruktívne bilaterálne vzťahy“, ako napísal Putin lídrovi Severnej Kórey Kim Čong-unovi v liste pri príležitosti Dňa oslobodenia Kórey od japonskej nadvlády. Tento sviatok každoročne pripadá na 15. augusta a oslavujú ho v Severnej i Južnej Kórei. Putin dodal, že bližšie zväzky medzi Ruskom a Kóreou sú v záujme oboch štátov, keďže pomôžu s posilnením bezpečnosti a stability na Kórejskom polostrove a na severovýchode Ázie, uviedla severokórejská štátna tlačová agentúra KCNA.

Vodca KĽDR písal Putinovi

List šéfovi Kremľa údajne poslal aj Kim Čong-un. Napísal v ňom, že priateľstvo Ruska a KĽDR sa vytvorilo počas druhej svetovej vojny s víťazstvom nad Japonskom. „Strategická a taktická spolupráca, podpora a solidarita“ oboch krajín sa odvtedy dostala na úplne novú úroveň, najmä v súvislosti so snahou zmariť hrozby a provokácie od znepriatelených vojenských síl, uviedol Kim. KCNA nešpecifikovala, aké znepriatelené sily mal Kim na mysli, no podľa agentúry Reuters takto označuje USA a ich spojencov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký prezident Joe Biden hovorí o vojne na Ukrajine v Bielom dome.
  2. Poslanec NR SR Ľuboš Blaha (SMER-SD).
  3. Na videosnímke vydanej 10. februára 2022 raketový systém S-400 rozmiestnený v bieloruskej Brestskej oblasti počas rusko-bieloruských manévrov
  4. Na ilustračnej snímke ukrajinský vojak zabezpečuje presun spolubojovníkov počas kontroly nástražných pásc v meste Buča pri Kyjeve.
  5. Ruský prezident Vladimir Putin.

Severná Kórea v júli oficiálne uznala proruskú separatistickú Doneckú ľudovú republiku (DĽR) a Luhanskú ľudovú republiku (LĽR) na východe Ukrajiny za samostatné štáty.

Zdroj: tasr/Reuters


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin avizuje: Rusko a Severná Kórea posilnia bilaterálne vzťahy

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku