tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Americký vrtuľník Boeing CH-47 Chinook. Foto: .wikipedia.org

Filipíny zrušili nákup vrtuľníkov z Ruska. Nakúpia ich zrejme od Američanov

Filipínska vláda zvažuje ponuku Spojených štátov na dodanie vojenských vrtuľníkov typu Boeing CH-47 Chinooks po tom, ako Manila zrušila plánovaný nákup helikoptér z Ruska. TASR správu prevzala v pondelok z agentúry AP.

Filipíny sa vlani v novembri dohodli s Ruskom na nákupe helikoptér typu Mi-17. Filipínsky veľvyslanec v USA Jose Romualdez však povedal, že vtedajší filipínsky prezident Rodrigo Duterte neskôr súhlasil so zrušením tohto nákupu z dôvodu obáv z možných západných sankcií.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na videosnímke vydanej 10. februára 2022 raketový systém S-400 rozmiestnený v bieloruskej Brestskej oblasti počas rusko-bieloruských manévrov
  2. Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán
  3. Vladimir Putin.
  4. ukrajinský vojak čaká v zákope
  5. Dym stúpa po výbuchoch v ruskej leteckej základni Novofedorivka na Rusmi anektovanom ukrajinskom polostrove Krym 9. augusta 2022.
  6. Najmä veľké nákladné autá, kamióny, rôzne stavebné stroje, ale aj autobusy stále fungujú vďaka nafte. Ilustračná snímka.

Washington podľa Romualdeza na Filipíny nenaliehal, aby tento nákup zrušili. Dodal však, že západné sankcie môžu po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu zasiahnuť krajiny, ktoré nakupujú ruské vybavenie. Veľvyslanec takisto povedal, že filipínsky minister obrany Delfin Lorenzana a jeho americký náprotivok Lloyd Austin o nákupe Chinookov hovorili ešte predtým, než Duterte zrušil dohodu s Rusmi.

Filipíny v marci na pôde Valného zhromaždenia OSN (VZ OSN) podporili rezolúciu, ktorá žiadala okamžité zastavenie ruského útoku na Ukrajinu a stiahnutie všetkých ruských vojakov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Filipíny zrušili nákup vrtuľníkov z Ruska. Nakúpia ich zrejme od Američanov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku