tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Volodymyr Zelenskyj a Emmanuel Macron v Kyjeve. Foto: tasr/ap

Zelenskyj sa sťažoval Macronovi: Rusko pácha na Ukrajine jadrový terorizmus!

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovoril v utorok so svojím francúzskym náprotivkom Emmanuelom Macronom o „ruskom jadrovom terorizme“ v Záporožskej jadrovej elektrárni na Ukrajine. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Telefonát s Macronom

„Pokračuje dialóg s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. Informoval som ho o situácii na fronte, ruskom jadrovom terorizme v Záporožskej jadrovej elektrárni,“ napísal Zelenskyj na sociálnej sieti Twitter. Zároveň uviedol, že Macronovi poďakoval za „hmatateľnú obrannú pomoc“.

Ruský jadrový terorizmu?

Prezidenti okrem toho v telefonáte hovorili o „makrofinančnej pomoci“ smerovanej Ukrajine a výzvach spojených s potravinovou bezpečnosťou. Zelenskyj na Twitteri okrem toho vyzval na sprísnenie sankcií uvaľovaných na Rusko.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vladimir Putin.
  2. Na snímke z 1. mája 2022 ruský vojak hliadkuje v priestoroch Záporožskej atómovej elektrárene pri meste Enerhodar na juhovýchode Ukrajiny.
  3. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa prihovára z Kyjeva
  4. Na snímke z 1. mája 2022 ruský vojak hliadkuje v priestoroch Záporožskej atómovej elektrárene pri meste Enerhodar na juhovýchode Ukrajiny.

Záporožskú jadrovú elektráreň, ktorá je najväčšia svojho druhu v Európe, obsadili počas invázie ruské jednotky. Zariadenie sa počas uplynulých dní stalo terčom ostreľovania, z ktorého sa navzájom obviňujú Kyjev s Moskvou.

Zdroj: tasr/reuters


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj sa sťažoval Macronovi: Rusko pácha na Ukrajine jadrový terorizmus!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku