tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Na videosnímke vydanej 10. februára 2022 raketový systém S-400 rozmiestnený v bieloruskej Brestskej oblasti počas rusko-bieloruských manévrov
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Nechce Západ obchodovať s Ruskom? Nevadí! Svoje zbrane predajú iným

Ruský prezident Vladimir Putin v pondelok oznámil, že Moskva si cení väzby s krajinami v Latinskej Amerike, Ázii a Afrike a je pripravená ponúknuť svojim spojencom moderné zbrane. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

„Sme pripravení ponúknuť našim spojencom najmodernejšie druhy zbraní, od malých strelných zbraní po obrnené vozidlá a delostrelectvo, bojové lietadlá a bezpilotné lietadlá,“ povedal Putin na otvorení medzinárodného vojensko-technického fóra „Armáda 2022“ neďaleko Moskvy.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  2. Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán
  3. Vladimir Putin.
  4. Ruský prezident Vladimir Putin.
  5. ukrajinský vojak čaká v zákope
  6. Rumunsko Ukrajina obilie vývoz uarus lode
  7. Na ilustračnej snímke ukrajinský vojak zabezpečuje presun spolubojovníkov počas kontroly nástražných pásc v meste Buča pri Kyjeve.

Takmer všetky z týchto zbraní boli podľa ruského prezidenta použité v bojových operáciách viac než raz. Rusko na konci februára začalo vojenskú inváziu na Ukrajinu, kde Moskva opakovane čelí prekážkam a utrpela straty, píše Reuters.

Vojenskí analytici zo západných krajín podľa tejto agentúry tvrdia, že slabý výkon ruských vojakov a zbraní môže znížiť atraktivitu ruského exportu do krajín ako India, ktoré sa v minulosti spoliehali na ruské technológie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nechce Západ obchodovať s Ruskom? Nevadí! Svoje zbrane predajú iným

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku