tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Na ilustračnej snímke ukrajinský vojak zabezpečuje presun spolubojovníkov počas kontroly nástražných pásc v meste Buča pri Kyjeve.
Na ilustračnej snímke ukrajinský vojak zabezpečuje presun spolubojovníkov počas kontroly nástražných pásc v meste Buča pri Kyjeve. Foto: tasr/ap

Česko privíta prvých ukrajinských vojakov. Šéf nadácie: Privážame ich na svoje náklady na rehabilitáciu!

Prví dvaja ukrajinskí vojaci, ktorí utrpeli zranenia vo vojne s Ruskom, pricestujú v pondelok do Česka a budú sa liečiť v kúpeľoch Darkov na severovýchode krajiny. Informuje o tom spravodajkyňa TASR v Prahe s odvolaním na server iDNES.cz.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Český premiér Petr Fiala
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  3. Na videosnímke vydanej 10. februára 2022 raketový systém S-400 rozmiestnený v bieloruskej Brestskej oblasti počas rusko-bieloruských manévrov
  4. Vladimir Putin.
  5. Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová

Česká sanitka s vojakmi vo veku 20 a 51 rokov vycestovala v pondelok z poľsko-ukrajinských hraníc a smerovala do kúpeľov v meste Karviná. Mladší z vojakov má amputovanú časť ruky nad lakťom a roztrieštený členok, starší prišiel o dva prsty na nohách. Stav obidvoch z nich je už stabilizovaný.

Po rehabilitácii sa vraj chcú vrátiť do armády

„Ide o prvých ukrajinských vojakov zranených v posledných mesiacoch, ktorých privážame na svoje náklady do Česka na rehabilitáciu,“ uviedol zakladateľ Nadačného fondu REGI Base Hynek Čech.

Obaja vojaci by sa podľa Čecha po skončení rehabilitácie chceli vrátiť späť do armády a uplatniť sa napríklad v logistike. Do Darkova by podľa neho mali čoskoro prísť ďalší vojaci z Ukrajiny.

Ukrajinskí vojaci už zrejme českých nemocniciach sú

Podľa serveru iDNES.cz je pravdepodobné, že sa ukrajinskí vojaci budú liečiť alebo sa už liečia aj v českých nemocniciach. „Ministerstvo obrany ČR je na základe dohody s Ministerstvom obrany Ukrajiny z februára 2022 pripravené poskytnúť liečbu a liečebnú rehabilitáciu ukrajinským vojakom, ktorí boli zranení v dôsledku priamych nepriateľských akcií,“ uviedla hovorkyňa rezortu Simona Cigánková. Detaily o počte liečených vojakov však nechcela komentovať.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Česko privíta prvých ukrajinských vojakov. Šéf nadácie: Privážame ich na svoje náklady na rehabilitáciu!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku