eReport.sk
FOTO TASR - Jakub Kotian

Protestujúci sa rozchádzajú. Vláde a poslancom odkazujú – „Nebudeme ticho“

Protestujúci dav, pozostávajúci z niekoľkých tisícok zamestnancov školstva, sa postupne spred budovy Národnej rady SR rozchádza. Zhromaždenie bolo zo strany organizátorov z Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku oficiálne ukončené.

Počas stredajšieho protestného zhromaždenia v Bratislave vyjadrili svoju nespokojnosť s platmi i podmienkami v školstve.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Robert Fico na snímke z videa.
  2. Na snímke nový komisár pre deti Jozef Mikloško.
  3. Protest študentov VS
  4. Peter Pellegrini (uprostred) počas tlačovky na centrále Hlasu-SD.


Predseda školských odborárov Pavel Ondek vyhlásil, že cieľom protestného zhromaždenia bolo upozorniť vládu a poslancov Národnej rady SR, aby sa konečne začali školstvom zaoberať. Spolu s členmi školských odborov sa stretol s predsedom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina), ktorému odniesli svoje požiadavky. Avizuje, že pokiaľ budú teraz neúspešní, je možné, že štrajky budú aj v septembri.

Tisícky učiteľov zhruba pol hodinu neprestajne skandovali pred parlamentom heslá ako „Nebudeme ticho“, „Hanba“ či „Chceme vyššie platy„.

Na protestné zhromaždenie, ktoré sa začalo o 13.30 h na bratislavskom Námestí SNP, prišli zamestnanci školstva z celého Slovenska. Viacerí z nich prišli do hlavného mesta autobusmi. Protestujúcich charakterizovala žltá farba tričiek, šiltoviek, vlajok či píšťaliek.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Protestujúci sa rozchádzajú. Vláde a poslancom odkazujú – „Nebudeme ticho“

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti