eReport.sk
Peter Pellegrini (uprostred) počas tlačovky na centrále Hlasu-SD.
Peter Pellegrini (uprostred) počas tlačovky na centrále Hlasu-SD. Zdroj: fb/pellegrini.peter

VIDEO Keď koalícia nekoná, musí konať opozícia: Hlas podal návrh na zvýšenie platov v školstve

Poslanci HLASu dnes v parlamente podali návrh zákona na zvýšenie platov všetkých pracovníkov školstva o 10 percent.

„Vláda nekoná, premiér neexistuje, minister financií sa zlomyseľne smeje a ľudia na Slovensku žijú čím ďalej, tým horšie. Čoraz väčšie skupiny obyvateľstva sa stávajú rukojemníkmi Igora Matoviča a jeho sporov. Jednou z týchto skupín sú učitelia a pracovníci školstva, ktorí márne čakajú na vyššie platy. Tam, kde vláda zlyháva, koná HLAS, a preto sme dnes navrhli zvýšenie platov v školstve o 10 percent,“ povedal líder HLASu Peter Pellegrini.

Hlas hovorí o vládnej fraške

Dnešné rokovanie vlády podľa neho len prehĺbilo frašku, do ktorej vládna koalícia dospela. „Neexistujúci premiér Heger mal dnes oznámiť zvýšenie platov učiteľov, zvýšenie platov lekárov a sestier a jasné termíny výstavby nových nemocníc z plánu obnovy. Nepovedal absolútne nič, okrem obvyklých výhovoriek na minulosť. Pripomínam preto pánovi Hegerovi, že moja vláda zvýšila platy každý rok o 10 percent, kým Matovičova vláda o nulu a jeho vláda o smiešnych 1,5 percenta,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

Zdroj: fb/hlassd


Vládna koalícia naďalej fatálne zlyháva pri riadení krajiny. „Na uliciach sú tisícky učiteľov, tisícky lekárov hrozia výpoveďami, v štrajkovej pohotovosti sú samosprávy i odborári a od leta hrozí zrušenie tretiny vlakových spojov. Ľudia čelia najväčšiemu zdražovaniu za posledných 22 rokov.  A namiesto hasenia tohto požiaru premiér uteká z tlačoviek, Igor Matovič sa označuje za Žida 21. storočia a Slovensko je oblepené podvodníckymi bilbordmi OĽaNO, že splnili nikdy neexistujúci sľub o 200 eurách pre dieťa,“ poznamenal Peter Pellegrini.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. nezaradený poslanec parlamentu SR Peter Pellegrini


HLAS trvá na svojej výzve, aby premiér Heger podal demisiu a umožnil tak nájsť politický priestor na čo najrýchlejšie vypísanie predčasných volieb. „Zlyhania vládnej koalície majú čoraz horší dopad na život slovenských občanov. Ak má tento marazmus, chaos a neschopnosť trvať ešte dva roky, ľudia na to veľmi škaredo doplatia,“ dodal Peter Pellegrini.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Keď koalícia nekoná, musí konať opozícia: Hlas podal návrh na zvýšenie platov v školstve

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti