eReport.sk
Robert Fico na snímke z videa.
Robert Fico na snímke z videa. Foto: yt/smer-sd

Fico vyzýva samosprávy na pomoc s referendom: Sami ste toho svedkami!

Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico napísal otvorený list primátorom a starostom slovenských miest. Tým bolo v rámci jednorázových príspevkov pre rodiny s deťmi poriadne ukrojené z rozpočtu a nejedna samospráva ako následok hlási možné problémy so základnými službami, ktoré občania očakávajú a ktoré im obce a mestá poskytujú, ako napríklad osvetlenie. Aj na základe týchto faktov hľadá Fico podporu pri zbere podpisov pod petičnú akciu k referendu o konci vlády Eduarda Hegera (OĽANO) podporu.

„Referendum je príležitosť aj pre mestá a obce, ktoré sa stali obeťou Matovičových cirkusových čísiel za viac ako miliardu,“ uvádza Fico vo svojom vyjadrení k otvorenému listu, ktorý vám prinášame v plnom znení.

„Vážená pani primátorka, Vážená pani starostka,

Vážený pán primátor, Vážený pán starosta,

skupina politických strán sa rozhodla zorganizovať petičnú akciu, ktorou žiada prezidentku Slovenskej republiky, aby vyhlásila referendum o páde súčasnej vlády Slovenskej republiky a zmene Ústavy Slovenskej republiky garantujúcej možnosť vyvolať predčasné parlamentné voľby referendom alebo uznesením Národnej rady Slovenskej republiky. Vzor petičného hárku tvorí prílohu k tomuto listu.

Foto: fb/robertfico

Cieľom organizátorov tejto petičnej akcie je vytvoriť všetky predpoklady, aby sa referendum mohlo konať súčasne s komunálnymi a regionálnymi voľbami (29. októbra 2022).

Foto: fb/robertifco

Naša krajina a jej občania sú vystavovaní väčším a väčším výzvam a krízam. Tieto nie je možné zvládať bez elementárnej politickej stability vládnych štruktúr, kvalitného sociálneho dialógu a návratu k hodnotám právneho a sociálneho štátu. Ako predstavitelia miest a obcí ste dnes nakoniec sami svedkami popierania nevyhnutného sociálneho dialógu pri tak vážnom vládnom zásahu, ako je krátenie príjmov v komunálnych rozpočtoch.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zuzana Čaputová.
  2. Robert Fico (v bielej košeli)počas stretnutia s občanmi na severe Slovenska.

Plne rešpektujem Vaše politické názory. Pokiaľ však zdieľate potrebu skoršieho konania parlamentných volieb ako v roku 2024, rád by som Vás požiadal o akúkoľvek súčinnosť pri organizovaní tejto petičnej akcie.

S úctou

Doc. JUDr. Robert Fico, CSc.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico vyzýva samosprávy na pomoc s referendom: Sami ste toho svedkami!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre