eReport.sk
Protest študentov VS
Protest študentov VS, foto?tasr

Po študentoch idú do ulíc aj učitelia! Požadujú lepšie pracovné podmienky

Majú toho dosť! Zamestanci skolstva idú do ulic protestovať za lepšie pracovné podmienky. Na plánované stredajšie (15. 6.) protestné zhromaždenie bude dohliadať tak ako pri podobných akciách aj Mestská polícia Bratislava.

Rokovania prebiehajúce na viacerých „frontoch“

Pocas protestu bude mestská polícia spolupracovať s krajským Policajným zborom. Keďže sa podľa Borka očakáva veľké množstvo protestujúcich, v prípade potreby môžu byť povolané na pomoc aj hliadky z iných mestských častí.

Rokovania k vyšším platom v školstve sa stále realizujú na viacerých úrovniach. Pre TASR to v pondelok potvrdil odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR. Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) ešte v stredu (8. 6.) po rokovaní vlády uviedol, že o platoch v školstve budú rokovať s premiérom alebo aj s ministrom financií v nasledujúcich dňoch. „Táto téma ešte nie je uzatvorená,“ povedal vtedy minister školstva. Zároveň očakával, že sa na niečom dohodnú.

Dohliadať bude polícia

Bratislavská krajská polícia informovala, že pre protest sa v stredu obmedzí doprava v Starom Meste. Obmedzenia budú trvať od 14.30 h až do ukončenia zhromaždenia. Týkať sa budú ulíc Námestie SNP, Hodžovo námestie, Palisády, Štefánikova, Zámocká – pri hradnom múre a Mudroňova.

„Protestné zhromaždenie učiteľov bolo riadne ohlásené miestnemu úradu,“

potvrdil pre TASR hovorca bratislavskej mestskej časti Staré Mesto Matej Števove.

Pri usmerňovaní MHD sa Dopravný podnik Bratislava (DPB) bude riadiť pokynmi od štátnej, respektíve mestskej polície. „Dispečing dopravného podniku je pripravený na prípadný odklon alebo obmedzenie liniek, ktoré bude usmerňovať operatívne, pravdepodobne aj s využitím záložných vozidiel,“ uviedol pre TASR hovorca DPB Martin Chlebovec.

Chcú lepšie podmienky

Odborový zväz pracovníkov školstva a vedy na Slovensku organizuje v stredu v Bratislave protestné zhromaždenie, ktoré sa začne o 13.30 h na Námestí SNP. Školskí odborári sú presvedčení, že všetci zamestnanci škôl si zaslúžia dôstojné ohodnotenie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Po študentoch idú do ulíc aj učitelia! Požadujú lepšie pracovné podmienky

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti