eReport.sk
Milan Majerský, foto: tasr

Majerský k úplatku pre Mikulca: Žilinka by to mal začať riešiť!

Dozor nad vyšetrovaním  podozrenia z úplatku pre ministra vnútra Romana Mikulca musí podľa mimoparlamentného KDH bezodkladne prejsť do rúk generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Šéfa Generálnej prokuratúry SR by mal o to požiadať premiér, vyzval predseda hnutia Milan Majerský. Informovala hovorkyňa hnutia Lenka Halamová.

Hovorkyňa predsedu vlády Ľubica Janíková uviedla, že vláda Eduarda Hegera nijako nezasahuje do práce orgánov činných v trestnom konaní. „Je plne v ich kompetencii, aby v súlade so zákonmi Slovenskej republiky odhaľovali trestnú činnosť a to bez ohľadu na to, či ju páchajú predstavitelia dnešnej opozície alebo koalície. Zákon platí pre všetkých rovnako,” skonštatovala.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. NAKA

KDH pristúpilo k výzve premiérovi v súvislosti s medializovanou nahrávkou údajného rozhovoru o úplatku pre ministra vnútra Romana Mikulca medzi bývalým riaditeľom Národnej kriminálnej agentúry Branislavom Zurianom a exriaditeľom finančnej správy a stíhaným Františkom Imreczem.

„Zodpovednosť za riadenie a stav Slovenska je z pozície ministra vnútra natoľko zásadná, že akékoľvek podozrenia z trestného činu musia byť vyšetrené tak, aby závery nevzbudzovali žiadne pochybnosti a musí k nim dôjsť v čo najkratšom čase,” uviedol predseda KDH. Rovnaký postup vyšetrovania, teda s dozorovaním v rukách GP, by sa podľa Majerského mal stať samozrejmým pri každom podozrení z vážneho trestného činu v prípade všetkých najvyšších štátnych predstaviteľov.

Nahrávku týkajúcu sa osoby ministra vnútra zverejnil týždenník Plus 7 dní minulý týždeň. Úplatok mal byť podľa Františka I. odovzdaný za získanie kontraktu pre spoločnosť SAP Slovensko, ktorú vtedy zastupoval. Malo to byť v čase, keď bol Mikulec riaditeľom Vojenskej spravodajskej služby. Mikulec odmieta, že by zobral počas svojho pôsobenia vo vojenskej tajnej službe úplatok.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport