eReport.sk
Peter Pčolinský. Foto: tasr

Poslanec Pčolinský zaťal do živého: Jeho dva statusy nepotešia Mikulca ani ďalších mocných!

Poslanec Sme rodina Peter Pčolinský to takpovediac roztočil na plné obrátky! Brat väzneného exšéfa SIS dal všetkým na známosť, že už nebude viac mlčať. Jeho dnešné odkazy cez sociálnu sieť sa veru nebudú zrejme dobre čítať ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽANO) a zrejme ani ďalším mocným vládnym politikom.

Prvý dnešný status Pčolinského bol s najväčšou pravdepodobnosťou reakciu na štvrtkovú správu o tom, že Najvyšší súd SR rozhodol, že nedá jeho bratovi priepustku na slobodu. Exriaditeľ Slovenskej informačnej služby Vladimír Pčolinský totiž zostáva naďalej vo väzbe.  „Senát 5 T NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí rozhodol tak, že sťažnosť obvineného Vladimíra P. proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu v Pezinku z 1. júla 2021, ktorým bola zamietnutá žiadosť obvineného o prepustenie z väzby na slobodu, ako nedôvodnú zamietol,” informovala dnes hovorkyňa súdu.

Pčolinský: Nenechám sa ani zastrašiť, hoci to už skúšali

 „Myslím si, že už stačilo mlčania a je načase pomenovať veci tak ako sú. Na tomto profile budem postupne zverejňovať rôzne informácie o aktuálnom dianí, veci ktoré sa nedočítate v ´objektívnych médiách´, rôzne prepojenia a fakty, ktoré sú zamlčiavané. Nenechám sa ani zastrašiť, hoci to už skúšali, nebudem držať hubu a krok. Stačilo…,” reagoval poslanec na svojom facebookovom profile.

Zdroj: fb/peter.pcolinsky.3

Asi o sedem hodín neskôr zverejnil Peter Pčolinský ďalší status, ktorý sa týka ministerstva vnútra, ktorému šéfuje Mikulec a policajného zboru a súvisí s dočasným pozastavením činnosti vyšetrovateľky Diany Santusovej, vedúcej tímu Úradu inšpekčnej služby (ÚIS), ktorý vyšetruje podozrenia zo zneužívania právomocí príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry. „Dnes sa vedeniu MVSR a PZSR podarilo podľa môjho názoru zmariť vyšetrovanie podozrení z manipulácie s výpoveďami, tým že odstavili vyšetrovateľku inšpekcie,” doslova zaťal do živého Kollárov poslanec.

Pčolinský pripomenul aj stanovisko prokuratúry

Pripomenul, že jeho názor potvrdzuje aj krajská prokuratúra a pripojil aj celé stanovisko prokuratúry: „Tu je vyjadrenie Krajskej prokuratúry: Dnešné odvolanie vedúcej špecializovaného tímu Úradu inšpekčnej služby, ktorý je tvorený vyšetrovateľmi Úradu inšpekčnej služby a vyšetrovateľmi Národnej kriminálnej agentúry Prezídia PZ, je možné považovať za viac ako neštandardné, keďže dozorový prokurátor v postupe vyšetrovateľky nezistil žiadne procesné pochybenie, ktoré by odôvodňovalo prijatie príslušných opatrení. Táto skutočnosť môže mať negatívny vplyv na ďalší priebeh vyšetrovania, keďže doposiaľ vyšetrovací spis má viac ako 3 tisíc strán. Uznesenie vyšetrovateľa špecializovaného tímu o vznesení obvinenia z 20. júla 2021 trom civilným osobám preskúmal dozorový prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava a na podklade vyšetrovacieho spisu konštatoval jeho zákonnosť a odôvodnenosť. Následne dňa 21. júla 2021 vo večerných hodinách aj podal návrh na vzatie do väzby obvineného Cs. D., z dôvodov útekovej, kolúznej a preventívnej väzby. Obvinený Cs. D. priznal spáchanie trestného činu, ktorý sa mu kladie uznesením o vznesení obvinenia za vinu.Zároveň považujeme za neštandardné, že zo strany Prezídia PZ, došlo k prerušeniu prebiehajúceho zásahu pri zadržiavaní obvinených osôb, v dôsledku čoho sú dvaja obvinení na úteku a je po nich vyhlásené pátranie.”

Zdroj: fb/peter.pcolinsky.3

Mimochodom, Mikulec dnes odkázal, že rešpektuje dočasné pozastavenie činnosti vyšetrovateľky Diany Santusovej, vedúcej tímu Úradu inšpekčnej služby (ÚIS), ktorý vyšetruje podozrenia zo zneužívania právomocí príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry. “Rozhodnutie dočasne povereného riaditeľa ÚIS vzal minister vnútra na vedomie a pánovi Scholtzovi dôveruje, že týmto opatrením sa mu podarí odvrátiť nežiaducu situáciu, na základe ktorej je spochybňovaná objektivita a nestrannosť špecializovaného tímu ÚIS,” sprostredkovala stanovisko Mikulca riaditeľka tlačového odboru Ministerstva vnútra (MV) SR Barbara Túrosová.

Možno povedať, že koaličný poslanec Pčolinský vidí spomínané veci v podstate navlas rovnako ako líder najsilnejšej opozičnej strany Robert Fico. Šéf Smeru dnes avizoval, že Mikulca bude parlamente opäť odvolávať. Nuž uvidíme, ako to napokon celé dopadne a koho pravda sa ukáže ako tá pravá, nespochybniteľná a jediná. Pretože, ako sa hovorí, pravda je len jedna…

Kto hovorí pravdu a kto tára? Aj toto so Pčolinského statusmi súvisí:

  1. Roman Mikulec (OĽaNO)
  2. Roman Mikulec (OĽaNO)
  3. Minister vnútra SR Roman Mikulec.
  4. Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik v sprievode príslušníkov Zväzu väzenskej a justičnej stráže.
  5. Rastislav Remeta
  6. Robert Fico počas tlačovky. Foto:
  7. Boris Kollár (Sme rodina)

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport