eReport.sk
Eduard Heger Igor Matovič
Eduard Heger Igor Matovič, foto:tasr

Slovensko príde o 300 miliónov z plánu obnovy! Podľa vlády sa nám ekonomicky darí

Slovensko príde o značnú časť peňazí, ktoré sú pre nás určené z plánu obnovy. 300 miliónov nám bude škrtnutých podľa vlády preto, lebo sa nám ekonomicky darí. To však pravdepodobne nebude úplne v súlade s tým, čo občania pociťujú v peňaženkách. Z úradu vlády sa dokonca ozýva, že to je škrt pozitívnou správou pre Slovensko.

„V skutočnosti sme rástli rýchlejšie, než Komisia prognózovala. Pre Slovensko je to pozitívna správa, ale z plánu obnovy preto budeme strácať,“ tvrdí Lívia Vašáková, generálna riaditeľka sekcie plánu obnovu Úradu vlády SR.

Doplatí na to zdravotníctvo?

Vládne strany ešte pred voľbami považovali zdravotníctvo za jednu zo svojich priorít. Škrt v pláne obnovy však bude podľa prvých informácií znamenať hlavne škrty v oblasti zdravotníctva. Niektoré nemocnice, ktorých výstavba bola avizovaná, môžu dokonca ostať len na papieri. Je to vraj preto, lebo zdravotníctvo nemá pripravené projekty.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Slovenský premiér Eduard Heger počas tlačovej konferencie po stretnutí premiérov V4 + Slovinsko v Ľubľane 9. júla 2021.
  2. Eduard Heger
  3. Peter Pellegrini za rečníckym pultom počas tlačovky Hlasu.
  4. štatistický úrad budova logo

Slovensko pôvodne rátalo s pomocou šesť miliárd, o ktorej víťazoslávne informoval minister financií Igor Matovič (OĽANO) na jednej zo svojich najznámejších tlačových konferencií z letiska. V prvom covidovom roku 2020 naša ekonomika klesla o 4,4 percenta. Vlani naopak stúpla o tri percentá.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovensko príde o 300 miliónov z plánu obnovy! Podľa vlády sa nám ekonomicky darí

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti