eReport.sk

Príďte aj vy osláviť Deň rodiny!


Centrum pomoci pre rodinu Trnava Vás srdečne pozýva, aby ste sa pripojili k oslave Dňa rodiny. Tá bude 26. mája 2024 (v nedeľu) pri Mariánskej sále na nádvorí od 15:00 (vstup možný z Františkánskej ulice 33A a Štefánikovej 44).

Podľa organizátorov podujatia témou 16. ročníka je „Stojí to za to!”. Deň rodiny má za cieľ povzbudzovať k odvahe a ochote zakladať si rodinu a budovať v nej láskyplné vzťahy napriek výzvam, ktorým ich členovia neraz čelia. Deň rodiny propaguje jednu z najdôležitejších hodnôt. Stojí za to žiť tak, aby v rodinách vyrastali zrelé osobnosti, schopné byť pre svoje okolie prínosom.

„Rodina je prvé miesto, kde sa učíme milovať“

Rodina je veľký dar. V rodine dozrievajú predstavy mladého človeka o živote a formuje sa základný rebríček hodnôt dôležitý na celý život. Rodina je škola ľudskosti, v ktorej sa učíme vzájomnej láske a úcte a službe jeden druhému. Preto je rodina nenahraditeľná. Svätý Otec František hovorí, že „Rodina je  prvé miesto, kde sa učíme milovať.” Napriek ťažkostiam, ktoré dnešné rodiny zažívajú, rodina zostáva kolískou šťastia človeka. Preto je dôležité vytvárať spoločnosť priateľskú rodine. A presne toto je cieľ osláv Dňa rodiny!

Pre návštevníkov je pripravený bohatý program. Deti si určite užijú maľovanie na tvár, skákací hrad, či tvorivé dielne. Malí i veľkí návštevníci si môžu pozrieť prácu Dobrovoľného hasičského zboru Trnava, Dobrovoľnú civilnú ochranu, ukážku práce kynológov a rádiokomunikáciu predstaví Záchranný systém Slovensko – Aby druhí mohli žiť. Bohatý program, ktorý moderuje Lukáš Pinček spestria – okrem iných – aj Vrvovskí víťazi, trnavské tanečné súbory a štúdiá Alegria, Rusalka a Crazy family.

Vstup je zdarma. 

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Príďte aj vy osláviť Deň rodiny!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre