eReport.sk
Policajti pred Prezidentským palácom, Foto: tasr

Prezidentka požiadala o ochranu oplotenia paláca! Polícia vysvetlila aj to, prečo nepoužila vodné delá


Žiadne vodné delá, ani iné represívne opatrenia voči protestujúcim neboli potrebné, neprišlo k žiadnym nepokojom ani útokom na ľudí, reagovala polícia na dnešný protest v centre Bratislavy.

Počas protestov v centre hlavného mesta nezaznamenala polícia vážne porušenie verejného poriadku. Nedošlo k žiadnym útokom na osoby. Poškodené bolo jedno auto, páchateľa na mieste zadržali. Uviedol to počas tlačovej konferencie Róbert Bozalka, viceprezident Policajného zboru. Celodenného štvrtkového protestu sa podľa Bozalku zúčastnilo tisíc až 1500 ľudí.

„Nezaznamenali sme vážne narušenie verejného poriadku. Neprišlo k žiadnym nepokojom či útokom na ľudí,“ dodal Bozalka.

Aj na vodné delo musíte mať zákonný dôvod

Zdôraznil, že celý priebeh protestného zhromaždenia je monitorovaný kamerami, všetky prípadné priestupky sa tak budú riešiť v najbližších dňoch. „Polícia reagovala zákonne, aj na použitie vodného dela musíte mať zákonný dôvod,“ reagoval Bozalka na otázku, prečo polícia viac nezasiahla. Blokádu ciest podľa jeho slov polícia vyriešila odklonom dopravy, aby tak zabezpečila jej plynulosť.

Nemá zmysel, aby dav naháňali po celom námestí

„Toto zhromaždenie nebolo ohlásené. Od Kancelárie prezidentky SR sme dostali požiadavku, aby sme zabezpečili ochranu oplotenia Prezidentského paláca, čo sme aj urobili,“ spresnil Viliam Adamec, riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. Polícia podľa neho nemala šancu zabrániť presunom protestujúcich po centre mesta. „My nedokážeme určiť, kto je účastníkom zhromaždenia, keďže je leto, je tu aj veľa turistov. Ide navyše o veľký priestor. Keď sme vyriešili jednu situáciu, dav sa začal presúvať inde. To nemá zmysel, aby sme dav naháňali po celom námestí,“ vysvetlil Adamec.

Protest spôsobil dopravný kolaps

Pred Prezidentským palácom na Hodžovom námestí v Bratislave protestuje od štvrtka rána niekoľko stoviek ľudí proti pandemickým opatreniam i proti prezidentke SR Zuzane Čaputovej, členom vlády a parlamentu. Krátko po 11.00 h sa demonštrujúci presunuli na cestu a zablokovali ju. Zablokovali aj viaceré ulice v okolí Hodžovho námestia, čím spôsobili dopravný kolaps v centre Bratislavy. Polícia deklaruje, že pre štvrtkové neoznámené verejné zhromaždenie prijala adekvátne opatrenia, situáciu monitoruje a priebežne vyhodnocuje.

Na protest reagoval už aj premiér či expert:

 1. Branislav Becík ako účastník protestu v Bratislave.
 2. Peter Weiss
 3. Eduard Heger
 4. Matúš Vallo
 5. Účastníci protestného zhromaždenia proti opatreniam vlády SR v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 pred Prezidentským palácom 29. júla 2021 v Bratislave.
 6. Mimoriadna dopravná situácia
 7. Irena Bihariová.
 8. Eduard Heger (OĽANO)
 9. BMW, ktorého vodič mal byť obťažovaný.
 10. Zuzana Čaputová.
 11. Kde sú teraz tí slušní?

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prezidentka požiadala o ochranu oplotenia paláca! Polícia vysvetlila aj to, prečo nepoužila vodné delá

6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne