eReport.sk
Branislav Becík ako účastník protestu v Bratislave.
Becík ako účastník protestu v Bratislave. Foto: fb/branislavbecik

Ani ako politik, ani ako starosta. Becík bol na proteste ako občan a otec: Nie som žiadny antivaxer!

Na štvrtkovom proteste v centre Bratislavy sa medzi demonštrantmi objavil aj politik od expremiéra Petra Pellegriniho zo strany Hlas-SD, Branislav Becík. Sám to potvrdil na sociálnej sieti a ako dôkaz o svojej účasti pridal jednu svojku, teda selfie fotku. Hneď úvode svojho statusu však zdôraznil, že tam nebol ani ako politik ani ako starosta Dvorov nad Žitavou. “Prišiel som podporiť tento protest, ako občan Slovenskej republiky a otec troch malých detí. Ja osobne nie som žiadny antivaxer,” podčiarkol Becík, ktorý je dlhodobo známym kritikom vládnej koalície.

Becík vo svojom statuse píše, že prevažná väčšina ľudí, ktorí dnes vyšli protestovať do ulíc hlavného mesta, nie sú podľa neho antivaxeri.

Jedna z fotografií, ktoré si Becík zhotovil počas protestu v centre Bratislavy. – Foto: fb/branislavbecik

“Títo ľudia majú iba strach, pretože od politikov a z médií dostávajú často zmätočné informácie. Je preto prirodzené, že sa domáhajú rovnako ako ja, svojich práv na informácie a žiadajú odpovede na svoje otázky. Lenže vláda a poslanci nás občanov rozdeľujú na dve skupiny. Na zaočkovaných a nezaočkovaných, teda ´občanov druhej kategórie´,” vysvetľuje Becík.

Pripomína, že dnes sa už oficiálne na zahraničných blogoch a v zahraničnej tlači dočítame, že účinky vakcíny nie sú také, ako sa od začiatku prezentovali. “Čo je na tom, že títo ľudia, ľudia ako vy a ja čakáme, či vakcíny za ktoré nenesie zodpovednosť výrobca, ani politici – ktorí nám ju nasilu nútia, nebude mať po určitom čase závažné vedľajšie – neželané účinky. Každý jeden z nás má právo a hádam aj povinnosť, vziať zodpovednosť za seba a svoje zdravie do vlastných rúk,” zdôrazňuje starosta jednej z najväčších obcí na Slovensku.

Becík tvrdí, že sa nemôžme sa spoliehať, že nejaká autorita vezme zodpovednosť za naše zdravie na seba za nás! “Sme ľudské bytosti, nie sme len čísla v štatistikách! A preto si neprajem, aby nás politici a médiá rozdeľovali. Nechcem, aby sa ľudia ako ja a všetci tí, ktorí sa zúčastnili dnešných protestov stávali ´občanmi druhej kategórie´ len preto, že sa domáhajú odpovedí na úplne normálne a bežné otázky…,” uzatvára politik mimoparlamentnej strany.

K protestu v Bratislave sa vyjadrili aj politici:

  1. Eduard Heger
  2. Účastníci protestného zhromaždenia proti opatreniam vlády SR v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 pred Prezidentským palácom 29. júla 2021 v Bratislave.
  3. Branislav Becík (Hlas-SD).
  4. Karolína Farská a Juraj Šeliga počas protestu v roku 2018

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport