eReport.sk
Eduard Heger (OĽANO)
Eduard Heger (OĽANO). Foro: fb/premier.sr

VIDEO Heger sa k protestu vyjadril opäť: Tentokrát sa slovám očkovanie či vakcinácia vyhol


Šéf vládneho kabinetu vo svojej prvej reakcii k protivládnemu protestu demonštrujúcim odkázal, že keď majú otázky k očkovaniu proti covidu, nech navštívia vakcinačné centrá a obrátia sa na tamojších lekárov. Vo svojej druhej reakcii z Prievidze už o očkovaní nepovedal ani slovo. Termíny ako očkovanie či vakcinácia vo svojom videopríhovore vôbec nepoužil. Možno mu tak poradili jeho mediálni experti.

Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) vo videu uviedol, že je znepokojený dianím pred Prezidentským palácom v Bratislave. „Každý má právo vyjadriť svoj názor, no mal by to urobiť slušne a bez toho, aby obmedzoval slobodu druhých,“ povedal v reakcii na štvrtkový protest odporcov očkovania, ktorí zablokovali dopravu v okolí Hodžovho námestia.

Heger, ktorý je na pracovnej ceste v regióne hornej Nitry, zároveň prostredníctvom videa na sociálnej sieti upozornil, že Slovensko je v súčasnosti na prahu tretej vlny pandémie. „V hre sú zdravie a životy našich blízkych. Ochránime ich jedine tak, že sa budeme správať zodpovedne,“ zdôraznil.

Pred Prezidentským palácom na Hodžovom námestí v Bratislave protestuje od štvrtka rána niekoľko stoviek ľudí proti pandemickým opatreniam i proti prezidentke SR Zuzane Čaputovej, členom vlády a parlamentu. Protestujúci zablokovali okolité ulice. Polícia situáciu monitoruje, na rozpustenie zhromaždenia nevidí zákonný dôvod, podľa slov viceprezidenta PZ Róberta Bozalku na mieste nedochádza k vážnemu narušeniu verejného poriadku.

Neprehliadnite ani tieto súvisiace články:

  1. Eduard Heger
  2. Matúš Vallo
  3. Irena Bihariová.
  4. Kde sú teraz tí slušní?

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Heger sa k protestu vyjadril opäť: Tentokrát sa slovám očkovanie či vakcinácia vyhol

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: