eReport.sk
Mimoriadna dopravná situácia
Ilustračná snímka. Foto: fb/DPBratislava

Protest paralyzoval MHD v Bratislave: TIETO trasy zmenili, počítajte aj s meškaním!


BRATISLAVA – Linky bratislavskej MHD, ktorých premávku zablokovalo protestné zhromaždenie na Hodžovom námestí, aktuálne jazdia po zmenených trasách a s meškaním. Informovali o tom hovorcovia Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) a Dopravného podniku Bratislava (DPB).

„Linky 83, 84 a 93 premávajú z Petržalky cez Most SNP na nábrežie, Dostojevského rad, Legionársku a Šancovu ulicu ďalej na Hlavnú stanicu (93), resp. do Dúbravky (83 a 84). Linky 80 a 94 premávajú s meškaním a len po zastávku Zochova. Linky 31 a 39 premávajú zmenenou trasou cez nábrežie,“ konkretizovala hovorkyňa BID Eva Vozárová. Dodala ďalej, že linky 207 a 212 sú medzi Pražskou a Záhradníckou presmerované cez Šancovu, Legionársku a Karadžičovu. Linka 147 premáva len v úseku Búdková – Šulekova a linka 203 premáva s meškaním, v úseku Kollárovo nám. – Koliba je nahradená autobusmi.

Hovorca DPB Martin Chlebovec informoval, že uvedené linky môžu mať meškanie do 10 minút. „Električková doprava v centre a spoje v iných častiach mesta premávajú nateraz bez obmedzení,“ dodal. Cestujúcim MHD odporučil sledovať aktualizované informácie na elektronických infotabuliach na zastávkach, rovnako tak na webe a sociálnych sieťach.

Zdroj: fb/DPBratislava

Pred Prezidentským palácom na Hodžovom námestí v Bratislave protestuje od štvrtka rána niekoľko stoviek ľudí proti pandemickým opatreniam i proti prezidentke SR Zuzane Čaputovej, členom vlády a parlamentu. Protestujúci zablokovali okolité ulice, v centre mesta sa tvoria rozsiahle kolóny.

Centrum Bratislavy zaplav protestujúci dav, reagujú aj vládne strany:

  1. Peter Weiss
  2. Eduard Heger
  3. Účastníci protestného zhromaždenia proti opatreniam vlády SR v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 pred Prezidentským palácom 29. júla 2021 v Bratislave.
  4. Robert Fico a Milan Uhrík.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Protest paralyzoval MHD v Bratislave: TIETO trasy zmenili, počítajte aj s meškaním!

Dnes…

Aktuálne