eReport.sk
Pellegrini ostro kritizuje Ódora
Predseda vlády SR Ľudovít Ódor. Foto: tasr

Premiér: Témy Európskej únie vplývajú aj na život Slovákov. Treba im venovať pozornosť

Témy, ktoré sa riešia v Európskej únii, majú priamy vplyv aj na život Slovákov, preto im treba venovať primeranú pozornosť. Pri utorkovom stretnutí s predsedníčkou Európskeho parlamentu (EP) Robertou Metsolovou to zdôraznil slovenský premiér Ľudovít Ódor.

Jednou z tém ich diskusie boli preto i možnosti, ktoré by podporili záujem Slovákov o budúcoročné voľby do Európskeho parlamentu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bývalý podpredseda vlády, minister financií SR a exporadca ukrajinskej vlády Ivan Mikloš.
  2. Už by aj stačilo!
  3. Pellegrini ostro kritizuje Ódora
  4. Michal Šimečka
  5. Predseda Smeru o Orbánovi
  6. Ignorovanie vôle ľudu?

Dostali sme neopakovateľné možnosti

„Byť členom Európskej únie, eurozóny a schengenu nám prináša neopakovateľné možnosti a príležitosti, ako zlepšiť ekonomickú aj sociálnu situáciu na Slovensku. Je kľúčové, aby sme vedeli tieto témy lepšie komunikovať aj občanom,“ uviedol premiér.

Okrem zvyšovania povedomia Slovákov o európskych záležitostiach boli témami rozhovoru aj boj proti dezinformáciám i podpora Ukrajiny. V tejto súvislosti sa zhodli na potrebe vytrvať v podpore východného suseda SR.

Predsedníčka EP sa zúčastnila na medzinárodnej bezpečnostnej konferencii Globsec Bratislava Forum. V pondelok 29. mája ju prijala aj prezidentka SR Zuzana Čaputová.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Premiér: Témy Európskej únie vplývajú aj na život Slovákov. Treba im venovať pozornosť

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php