eReport.sk
Michal Šimečka
Michal Šimečka. Foto: fb/miso.simecka

Progresívci: Komu na Slovensku záleží, vysloví dôveru vláde odborníkov

Každý politik, ktorému záleží na tom, aby Slovensko pokojne dokráčalo k voľbám, by mohol mať záujem na vyslovení dôvere vláde odborníkov. Po stretnutí s predsedom vlády Ľudovítom Ódorom to poznamenal predseda Progresívneho Slovenska (PS) Michal Šimečka.

„Ak politická vláda zlyhala a želáme si, aby vláda odborníkov doviedla pokojne Slovensko do nastávajúcich volieb, je podľa mňa symbolicky i politicky veľmi dôležité, aby parlament vyslovil dôveru kabinetu,“ upozornil Šimečka. Potvrdil, že poslanec Tomáš Valášek bude v pléne hlasovať za vyjadrenie dôvery.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Už by aj stačilo!
  2. Na Západe nič nové
  3. Belousovová tvrdo o Čaputovej
  4. Predseda Smeru o Orbánovi

Progresívci: Otázka dôvery je otvorená

To, či dôveru kabinet napokon získa, je podľa Šimečku otvorenou otázkou. Ak by sa tak aj nestalo, nič dramatické sa podľa lídra PS neudeje. „Aj bez vyslovenia dôvery môže vláda plniť tie základné úlohy, ktoré má pred sebou. Teda upokojiť situáciu, pripraviť návrh rozpočtu či pokračovať v plnení úloh z plánu obnovy,“ upozornil.

S Ódorom sa rozprával aj o stave čerpania eurofondov a hrozbe straty veľkého množstvo zdrojov. Priznal, že mu Ódor predstavil aj návrhy riešení, aby sa hrozba nenaplnila, prezentáciu plánu na zrýchlenie čerpania eurofondov však chce nechať na predsedu vlády.

Predseda vlády Ľudovít Ódor sa od pondelka 29. mája stretáva s lídrami politických strán. Hovorí s nimi o programovom vyhlásení vlády a vyslovení dôvery vláde. Strany Hlas-SD i Smer-SD po pondelkových stretnutiach potvrdili, že za dôveru hlasovať nebudú.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Progresívci: Komu na Slovensku záleží, vysloví dôveru vláde odborníkov

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php