eReport.sk
Ignorovanie vôle ľudu?
Prezidentka Zuzana Čaputová na otvorení konferencie GLOBSEC. Zdroj: FB Z. Č.

Čaputová na Globsecu: Len výhra Ukrajiny zaručí Slovensku bezpečnosť. V tejto vojne zvíťazíme!

Sme vo vojne? Alebo „ako kedy?“ Keď Rusko tvrdí, že za vojnou je Západ a že NATO je do tejto vojny zapojené, ide o „kremeľskú propagandu.“ Pritom každý súdny človek vie, že ak by USA a Únia nefinancovala a nezbrojila Ukrajinu, vojna by dávno skončila. Zuzana Čaputová sa ale na otvorení konferencie GLOBSEC vyjadrila celkom jasne.(čuduj sa svete..) „Sme silní a ideme si po víťazstvo..“ Takže ešte raz, je Západ vo vojne s Ruskom?

Mohlo by vás zaujímať

  1. Čaputová šokuje
  2. Uhrík sa pustil do Čaputovej
  3. Citlivo to vníma?

„Všetko ok“

Pani prezidentka sa vyjadrila aj na sociálnej sieti. Zhodnotila rok vojny, ktorá raz je „aj naša, inokedy nie.“ Podľa nej inflácia „pomaly klesá.“ Nuž, v tom má pani prezidentka pravdu. V marci klesla. Pravdou však je aj to, že ceny potravín vzrástli o 29 %.

Takže nie je nič nezvyčajné, ak vám v obchode ponúknu desať vajíčok za 4,50. Či Ramu za 4, 20. Kým hlava štátu je teda zjavne rada, že inflácia klesá, obyčajní Slováci si v každodennej realite „prežívajú skôr slovo pomaly..“

„Názov minuloročnej konferencie GLOBSEC bol „Prežiť a prosperovať“. Zodpovedal situácii, v ktorej sme žili. Rozsiahla ruská invázia na Ukrajinu bola v treťom mesiaci, ceny energií v Európe prudko rástli, pamätáme si aj na obavy z nedostatku plynu v zime. Za ten rok sa zmenilo veľa. Zásoby plynu v európskych zásobníkoch sú na historických maximách, inflácia pomaly klesá, Ukrajina sa stále bráni a Rusko na nej kontroluje menej územia ako pred rokom,“ napísala Čaputová.

Perfektné zvládanie

„Z toho všetkého by sme si mali vziať jasné ponaučenie – sme oveľa odolnejší, ako sme si mysleli. Sme schopní riešiť naše interné výzvy. A zároveň pomáhať našim partnerom. Existujú pre to konkrétne dôvody. Prvým je naša jednota. Jednotná a kolektívna akcia, akou boli spoločné nákupy plynu, nám pomohli cez zimu. Jednota v oblasti sankcií zase mala výrazný vplyv na ruskú ekonomiku. Moskva má dnes menej zdrojov na výrobu alebo nákup sofistikovaných zbraní,“ pokračovala ďalej naša hlava štátu.

Možno by bolo dobré zistiť kto je schopný riešiť naše interné výzvy. Myslela pani prezidentka vládu odvolaného Hegera, ktorého pre absolútnu neschopnosť odvolali de facto dokonca dvakrát?

Má pani Čaputová vedomosť o tom, čo sa deje v našom parlamente? A o tom aký je skutočný dopad tohto „perfektného zvládania,“ na ľudí v našej krajine? (v ktorej sa vlastne nemáme báť zomierať…)

Solidarita

„Druhým dôvodom je naša solidarita. Solidarita medzi EÚ a NATO, ale aj s našimi partnermi. Solidarita s našimi partnermi má výhody pre našu vlastnú bezpečnosť. Tým, že pomáhame Ukrajine, zároveň pomáhame držať ruského agresora ďalej od našich hraníc,“ objasňuje prezidentka.

Nuž, ako sme si „zabezpečili vlastnú bezpečnosť,“ darovaním všetkého, čo sa dalo i nedalo Ukrajine? Keď sme stratili schopnosť chrániť vlastné nebo?

„Demokracia“

Zuzana Čaputová, zástankyňa „liberálnej demokracie,“ sa vyjadrila i k dezinformáciám, ktoré našu demokraciu ohrozujú. Niekto by si mohol možno mylne myslieť, že demokracia je pluralita. Názorov i postojov. Že to je to, čo ju odlišuje od totality. Ak sú však odlišné názory vyhodnotené ako „dezinformácie,“ treba zaviesť cenzúru. Demokratickú.

„Našu jednotu a solidaritu však potrebujeme spojiť s dlhodobým odhodlaním. Odporcovia demokratického sveta totiž stále dúfajú, že s dostatkom času a obrovskou dávkou dezinformácií sa verejná mienka v našich krajinách posunie a vlády zmenia kurz. Udalosti od posledného roka ukazujú, že čas a história sú na strane demokracie. Uistime sa, že zónu demokracie a slobody v Európe dokážeme nielen vybudovať, ale aj udržať,“ uzavrela.

Sme vo vojne?

Alebo naozaj čoskoro budeme? Slová pani prezidentky o jednote, solidarite a našej neochvejnej sile, môžu byť len vzletnými frázami. Alebo.. aj náznakom toho, že sme dosť silní na to byť vo vojne.

Ako hovorí pani magisterka, čas ukáže.. Nech je to akokoľvek, isté zostáva to, že síce hovorí o víťazstve, no nevraví o mieri.

Zdroj: FB Z.Č.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová na Globsecu: Len výhra Ukrajiny zaručí Slovensku bezpečnosť. V tejto vojne zvíťazíme!

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php