eReport.sk
Predseda Smeru o Orbánovi
Predseda strany Smer Robert Fico, Zdroj: fb/r.f.

VIDEO Fico: Som presvedčený, že Ódor chce prikrývať zločiny Matovičovej a Hegerovej vlády! A čo má zaplatiť prezidentka?

Jeho úloha je jasná. Hovorí o úradníckom premiérovi Zuzany Čaputovej predseda najsilnejšej opozičnej strany Smer-SSD, Robert Fico. Ten prijal pozvanie Ľudovíta Ódora, ktorý sa snaží získať dôveru v parlamente. Po stretnutí poskytol novinárom svoje dojmy a postrehy na krátkom tlačovom brífingu. Prehovoril nielen o rozpočte a kolabujúcom zdravotníctve, ale aj o prezidentke.

Jeho úloha je jasná

Predčasné voľby boli stanovené až na September najmä kvôli tomu, aby Zuzana Čaputová pomohla svojej materskej strane – Progresívnemu Slovensku. Získať dovtedy, čo najviac možných voličských hlasov. Takto vidí Robert Fico. Aj preto podľa neho nakoniec pristúpila k úradníckej vláde.

„Ja neviem prečo sa pán Ódor podujal na túto samovražednú misiu, ale predpokladám, že za tým stoja nejaké prísľuby do budúcnosti. Ktoré mu dala prezidentka. Aj keď náš rozhovor bol konštruktívny, som presvedčený, že jeho úlohou je prikryť všetky prešľapy a zločiny vlád, ktoré nám tu od posledných volieb bačovali,“ vyjadril sa predseda Smeru.

Kolaps Slovenska

Ktorý Matovič s Hegerom, Sulíkom a Remišovou, „zabezpečili počas vládnutia,“ treba podľa Fica začať okamžite naprávať.

„Z nášho pohľadu sa vláda musí zaoberať tým, čo Slovensko akútne potrebuje. A to čerpaním fondov, ktoré je doslova národnou katastrofou. Z plánu Obnovy nám na tento rok zostáva ešte minúť 7, 2 miliardy eur. Z eurofondov nám vďaka babráctvu Hegera, Matoviča a Remišovej prepadne suma troch-štyroch miliárd eur. Za toto všetko je zodpovedná pani prezidentka. Ktorá týchto amatérov držala pri moci,“ uviedol.

„Toto je cena za to, aby progresívne Slovensko posilnilo svoju pozíciu? Ak áno, tak potom nech to zaplatí pani prezidentka. Zo svojho.“

Za ďalšie priority považuje predseda Smeru samotný rozpočet a jeho prípravu. „Ak Ódor v parlamente nedostane dôveru, potom je úplne zbytočné, aby sa jeho vláda trápila s vyrovnaným rozpočtom. Kto zvládne vyškrtať 4 až 5 miliárd eur? Odnesú si to ľudia? Za to, čo tu predviedli títo babráci?

Zdravotníctvo v bdelej kóme..

Fico tiež podotkol, že stav nášho zdravotníctva je v takej „skvelej forme,“ že existuje reálna hrozba, že sa od leta znovu budú rušiť operácie. Tentoraz však nie kvôli covidu. Ale kvôli peniazom.

Nuž, bežný Slovák medzitým môže sledovať hádky „Igora“ a jeho „bývalých kamošov, teraz demokratov,“ o tom, kto dosadil na MZ SR pána Lengvarského.. a predtým pána Krajčího..

Predseda Smeru na záver poznamenal, že úradnícka vláda, „si môže dať do programového vyhlásenia, čokoľvek, treba však chápať to, že zo zákona má len obmedzené kompetencie.“

Zdroj: TB SMER


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico: Som presvedčený, že Ódor chce prikrývať zločiny Matovičovej a Hegerovej vlády! A čo má zaplatiť prezidentka?

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php