eReport.sk
Už by aj stačilo!
Peter Pellegrini, líder strany Hlas-SD. Zdroj: fb/pellegrini.peter

Pellegrini: Nezahlasujeme za vyslovenie dôvery vláde odborníkov!

Strana Hlas-SD nezahlasuje za vyslovenie dôvery vláde odborníkov. Jej líder Peter Pellegrini však deklaruje, že poslanci strany v parlamente zahlasujú za návrhy v oblasti záchrany eurofondov či ekonomiky. Vyhlásil to po pondelkovom stretnutí s premiérom Ľudovítom Ódorom.

Pellegrini skonštatoval, že priority, ktoré Ódor na stretnutí predstavil, sa značne prelínajú s tým, čo od neho strana očakávala. ,,Informoval ma, že jednou z hlavných priorít bude záchrana eurofondov a plánu obnovy, čo je aj naša priorita. Bude sa snažiť pripraviť aj nejaké riešenia na boj s infláciou a cielenú pomoc vybranej skupine ľudí. Tretia priorita je priviesť krajinu k parlamentným voľbám v pokoji s tým, aby čo najmenej ľudí pochybovalo o ich správnosti,“ ozrejmil.

Koncepčné materiály

Víta, že premiér má ambíciu informovať o aktuálnom stave Slovenska a zároveň pripraviť koncepčné materiály, ktoré budú slúžiť ako podklad pre budúcu vládu. Ódor ho tiež podľa jeho slov uistil, že pripraví reálny rozpočet, ktorý bude mať zároveň zoznam opatrení na strane príjmov a výdavkov. ,,Z ktorých si nová vláda bude môcť namixovať svoj mix nástrojov, ktoré použije,“ podotkol.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bojové lietadlo Mig-29
  2. eurokomisár pre krízový manažment Janez Lenarčič
  3. Pellegrini ostro kritizuje Ódora

Vládu odborníkov nepodporí

Predseda vlády sa v pondelok stretol aj so šéfom Smeru-SD Robertom Ficom, ktorý informoval, že strana vládu odborníkov nepodporí. Počas týždňa sa má Ódor stretnúť aj s ďalšími lídrami strán.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini: Nezahlasujeme za vyslovenie dôvery vláde odborníkov!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php