tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Český premiér a líder kandidátky hnutia ANO Andrej Babiš v poslednej predvolebnej debate v českom rozhlase v Prahe v piatok 8. októbra 2021.
Český expremiér Andrej Babiš. Foto: tasr

Prekvapivý prieskum z ČR: Babiš by sa prezidentom nestal

V druhom kole prezidentských volieb by bývalý predseda vojenského výboru NATO Petr Pavel porazil českého expremiéra Andreja Babiša. V prvom kole by zhodne s predchádzajúcim prieskumom zvíťazil Babiš. Vyplýva to z júlového prieskumu agentúry Median, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

Babiš by v prvom kole získal 25,5 percenta hlasov, Pavel 21 percent. Obaja majú rovnakú podporu ako v júnovom modeli. O tretie miesto sa delia senátor Marek Hilšer a ekonómka Danuše Nerudová so ziskom 7,5 percenta hlasov, predseda odborárov Josef Středula by získal sedem percent. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Predseda vlády ČR Andrej Babiš
  2. Andrej Babiš
  3. Obžalovaná Jana Nagyová vychádza z budovy Mestského súdu v Prahe.
  4. Andrej Babiš v poslednej predvolebnej debate

Najvyšší volebný potenciál pre prvé kolo voľby má Pavel, najsilnejšie volebné jadro má však Babiš. Jeho základňu tvoria najmä voliči starší ako 64 rokov, ľudia so základným vzdelaním a absolventi stredných škôl bez maturity. Bývalého predstaviteľa NATO by najčastejšie volili ľudia vo veku 25 až 54 rokov, absolventi vysokých škôl či podnikatelia.

Median v druhom kole Pavlovi predikuje 59,5 percenta hlasov, čo by mu zaručilo víťazstvo nad Babišom. Zdôrazňuje však, že takmer štvrtina respondentov si nie je istá, komu by v druhom kole prezidentských volieb dala svoj hlas. Hlasovať by podľa júlového prieskumu išlo 62,5 percenta opýtaných, ďalších 7,5 percenta by zvážilo svoju účasť. V porovnaní s predchádzajúcim prieskumom agentúry Median pribudlo ľudí, ktorí plánujú prísť k urnám, ale zatiaľ nemajú svojho favorita. 

Na prieskume, ktorý sa uskutočnil v období od 24. júla do 5. augusta, sa zúčastnilo 1002 respondentov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prekvapivý prieskum z ČR: Babiš by sa prezidentom nestal

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku