tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Obžalovaná Jana Nagyová vychádza z budovy Mestského súdu v Prahe.
Obžalovaná Jana Nagyová vychádza z budovy Mestského súdu v Prahe. Foto: tasr/ap

Uspela obžalovaná kandidátka! Do 2. kola senátnych volieb v ČR postúpila aj Nagyová z kauzy Čapí hnízdo

Do druhého kola senátnych volieb v Česku postúpila aj Jana Nagyová, ktorá je spolu s Andrejom Babišom obžalovaná v kauze dotačného podvodu na farme Čapí hnízdo. V súboji o senátne kreslo sa o týždeň stretne so súčasným predsedom Senátu Milošom Vystrčilom. Vyplýva to z výsledkov Českého štatistického úradu (ČSÚ), informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Andrej Babiš
  2. Predseda vlády ČR Andrej Babiš
  3. Český premiér Petr Fiala.
  4. Český premiér a líder kandidátky hnutia ANO Andrej Babiš v poslednej predvolebnej debate v českom rozhlase v Prahe v piatok 8. októbra 2021.
  5. Andrej Babiš v poslednej predvolebnej debate

Nagyová, ktorá kandidovala za hnutie ANO, získala približne 30 percent hlasov, Vystrčil pod hlavičkou koalície SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) približne 45 percent hlasov. Predseda hnutia ANO označil Nagyovej výsledok za úspech.

„Vojdem do dverí a požiadam o imunitu“

„Je to veľký úspech pre pani Nagyovú, ktorú takmer nikto nepozná. To sme možno ani nečakali,“ reagoval na výsledky Babiš. Jej kandidatúru proti Vystrčilovi označil za súboj bezprávia s ponovembrovým „kartelom“. Na otázku, či Nagyovú príde podporiť aj pred druhým kolom senátnych volieb, odpovedal, že s ňou bude pred súdom.

Nagyová na otázku redaktorky Českej televízie, čo urobí ako prvé, ak by bola do Senátu zvolená, odpovedala: „Ako prvé vojdem do dverí a požiadam o imunitu“. Pre Seznam Zprávy sa ale neskôr vyjadrila, že sa preriekla. Andrej Babiš potom na tlačovej konferencii vysvetlil, že bola nervózna, pretože nie je zvyknutá na médiá. „Chcela samozrejme povedať, že ak by uspela, tak sa vzdá imunity. Pre to samozrejme nekandiduje,“ povedal Babiš, ktorý odmieta, že by týmto krokom chceli s Nagyovou skomplikovať súdne konanie v kauze Čapí hnízdo.

Obžalovaná Nagyová je bývalá manažérka Farmy Čapí hnízdo a vo svojej obhajobe uviedla, že sa ničím neprevinila.

Pre hnutie ANO to bude výzva

Hnutie ANO celkovo zaznamenalo v tohtoročných senátnych voľbách úspech. „Teraz, keď je ANO najsilnejšou opozičnou stranou, má prirodzene veľký potenciál posilniť práve vo voľbách do Senátu, takže nevidím to ako veľké prekvapenie,“ povedal vo vysielaní ČT24 politológ Petr Just. Upozornil však, že pred druhým kolom sa skóre vynuluje.

Podľa Justa mali kandidáti v minulosti problém priviesť aj svojich voličov k druhému kolu volieb. Ešte ťažšie je podľa neho presvedčiť tých, ktorí v prvom kole volili kandidátov, čo nepostúpili. Pre hnutie ANO to preto bude podľa zmieneného politológa výzva.

V prvom kole volieb do hornej komory parlamentu ČR postúpili dvaja kandidáti, jedným z nich je menovec českého premiéra Petr Fiala. O týždeň sa uskutoční druhé kolo senátnych volieb. Volebná účasť v prvom kole pri sčítaní viac ako 90 percent okrskov dosiahla 42 percent.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Uspela obžalovaná kandidátka! Do 2. kola senátnych volieb v ČR postúpila aj Nagyová z kauzy Čapí hnízdo

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku