tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Andrej Babiš, foto: tasr

Babiš si stále nemôže vydýchnuť. Preverujú vyšetrovanie kauzy Čapí hnízdo

Vrchné štátne zastupiteľstvo (VSZ) v Prahe preverí, prečo polícia a dozorujúci prokurátor odložili časť prípadu Čapí hnízdo. V takzvanej reklamnej vetve kauzy Čapí hnízdo si vyžiadalo spis. Informuje o tom spravodajkyňa TASR v Prahe na základe článku serveru iRozhlas.cz. 

Server iRozhlas.cz si od Mestského štátneho zastupiteľstva v Prahe vyžiadal uznesenie, ktorým polícia a potom aj prokurátor pred mesiacom odložili prípad možného krátenia daní.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Predseda vlády ČR Andrej Babiš
  2. Andrej Babiš
  3. Český premiér a líder kandidátky hnutia ANO Andrej Babiš v poslednej predvolebnej debate v českom rozhlase v Prahe v piatok 8. októbra 2021.
  4. Český premiér a líder kandidátky hnutia ANO Andrej Babiš v poslednej predvolebnej debate v českom rozhlase v Prahe v piatok 8. októbra 2021.
  5. víno, poháre, vinica, vinobranie
  6. Andrej Babiš v poslednej predvolebnej debate
  7. Český premiér a líder kandidátky hnutia ANO Andrej Babiš v poslednej predvolebnej debate v českom rozhlase v Prahe v piatok 8. októbra 2021.
  8. Český premiér a líder kandidátky hnutia ANO Andrej Babiš v poslednej predvolebnej debate v českom rozhlase v Prahe v piatok 8. októbra 2021.

Z ich odpovedi vyplýva, že úrad vrchnej štátnej zástupkyne Lenky Bradáčovej už začal s previerkou práce dozorujúceho štátneho zástupcu Františka Partíka, ktorý mal prípad na starosti. Vrchné štátne zastupiteľstvo odmietlo priebeh previerky komentovať.

Dcérske firmy holdingu Agrofert si u farmy Čapí hnízdo objednávali reklamné služby za desiatky miliónov českých korún. Vyvolalo to podozrenie, že peniaze v skutočnosti nešli na reklamu, ale pomáhali farme splácať úver a firmám z holdingu znižovali dane. Posudok vypracovaný pre políciu z roku 2014 uvádza, že reklama v dohodnutej podobe nemala význam. Kongresové centrum Čapího hnízda totiž využívali predovšetkým spoločnosti z holdingu. V hlavnej vetve kauzy, v ktorej sa vyšetruje možný päťdesiatmiliónový dotačný podvod, je obvinený bývalý premiér Andrej Babiš a jeho bývalá spolupracovníčka Jana Nagyová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Babiš si stále nemôže vydýchnuť. Preverujú vyšetrovanie kauzy Čapí hnízdo

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku