tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Predseda vlády ČR Andrej Babiš
Bývalý predseda vlády ČR Andrej Babiš. Foto: tasr/ap

Babiš má čo vysvetľovať. Francúzov zaujímajú jeho vily, podozrivý je z prania špinavých peňazí

Francúzsky Súd pre vyšetrovanie závažnej trestnej činnosti (PNF) začal s bývalým českým premiérom Andrejom Babišom konanie pre podozrenie z prania špinavých peňazí. Daňové podvody majú súvisieť s nadobudnutím víl na Francúzskej riviére. Informuje o tom spravodajkyňa TASR v Prahe na základe informácií denníka Le Monde a českých médií.

Francúzske úrady začali vyšetrovanie ešte vo februári 2022. Zameriava sa na spôsob, akým Babiš nadobudol nehnuteľnosti v mestečku Mougins na juhovýchode Francúzska, v departemente Alpes-Maritimes.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Andrej Babiš
  2. Andrej Babiš
  3. Český premiér a líder kandidátky hnutia ANO Andrej Babiš v poslednej predvolebnej debate v českom rozhlase v Prahe v piatok 8. októbra 2021.
  4. Obžalovaná Jana Nagyová vychádza z budovy Mestského súdu v Prahe.
  5. Andrej Babiš v poslednej predvolebnej debate

Nakupoval cez daňové raje

Bývalý premiér mal v roku 2009 financovať vily na francúzskej riviére v hodnote asi 350 miliónov českých korún (viac ako 14 miliónov eur) cez transakcie firiem v daňových rajoch. Dokumenty z Pandora Papers podľa francúzskeho denníka ukazujú, že Babiš si nehnuteľnosti kúpil cez spoločnosť sídliacu v Monaku, ktorú vlastní offshorová firma v Spojených štátoch.

Táto spoločnosť si na kúpu domov v Mougins zobrala pôžičku vo výške 15 miliónov eur od ďalšej offshorovej spoločnosti, ktorá je registrovaná na Britských Panenských ostrovoch. V oficiálnych francúzskych dokumentoch sa však pôžička neuvádza. Suma mala byť podľa Le Monde zaplatená v hotovosti. Odvolávajú sa na kúpnu listinu, ktorú mali k dispozícii.

Andrej Babiš sa vlani po vypuknutí kauzy s komplikovaným nákupom nehnuteľností vyjadril, že o pranie špinavých peňazí nešlo. Okolnosti transakcie preveroval aj český Finančný analytický úrad (FAÚ), podľa ktorého na kúpu neboli použité špinavé peniaze. Prípadom sa potom začala zaoberať aj Národná centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Babiš má čo vysvetľovať. Francúzov zaujímajú jeho vily, podozrivý je z prania špinavých peňazí

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku