eReport.sk
foto: tasr

Pred olympiádou nesmie test nikto vynechať: Športovcov okradli aj o sliny!

Členovia všetkých výprav na olympijských hrách v Tokiu (23. júla až 8. augusta) podstupujú denné testovanie na ochorenie COVID-19. Športovci, tréneri, lekári či maséri dostali pri príchode do olympijskej dediny fľaštičky, do ktorých zbierajú sliny a tie potom putujú na antigénové testovanie.

Ak by niekto vynechal test, organizátori to môžu vyhodnotiť rovnako, ako keby mal pozitívny výsledok. Daný športovec by následne musel zamieriť do izolácie. Každý deň je povinné aj vypĺňať dotazník o momentálnom zdravotnom stave. Organizátori tiež sledujú pohyb všetkých účastníkov, keď bol niekto v kontakte s pozitívne testovanou osobou, môžu ho vďaka tomu okamžite poslať do karantény,“ priblížil covid manažér Ruského olympijského výboru (ROC) Arťom Kryncilov pre agentúru TASS.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Jaromír Jágr s priateľkou, šediny Dominikou
  2. Najkrajšie športovkyne na olympiáde
  3. Milan Lasica nečakane zomrel

V olympijskej dedine objavili ďalší prípad koronavírusu. Pozitívny test mal český tréner plážového volejbalu Simon Nausch, v pondelok diagnostikovali ochorenie COVID-19 jednému z hráčov. Nausch už opustil olympijskú dedinu a zamieril do karantény, v izolácii sú aj jeho blízke kontakty. Ide o piaty prípad koronavírusu v dedine. „Aspoň vieme, že pravidelné testovanie funguje a zachytáva prípady. Je to nepríjemné, ale musíme sa s tým vyrovnať,“ citovala agentúra AFP šéfa českej výpravy Martina Doktora.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pred olympiádou nesmie test nikto vynechať: Športovcov okradli aj o sliny!

Aktuálne v športe

Futbal, hokej