eReport.sk
OH Tokio 2020, foto:shutterstock

Nočná mora českých olympionikov. Nezaočkovaný lekár ich nakazil covidom, volejbalistky sa rozplakali!

Česká výprava na olympijských hrách v Tokiu hlási už piatich nakazených covidom. Ako u prvého sa nákaza potvrdila u jedného z lekárov výpravy Vlastimila Voráčka. Šokujúce je, že ten nebol proti koronavírusu očkovaný. A tak sa snehová guľa nabaľuje a českí športovci zažívajú nočnú moru.

Voráček je ortopéd a okrem iného pôsobí u českého fedcupového tímu. Český olympijský výbor (ČOV) informáciu o jeho nákaze potvrdil. „Dúfali sme, že to bude prvý a posledný nález, aj z toho dôvodu sme meno doktora Voráčka nezverejnili,“ povedal pre portál seznamzpravy.cz riaditeľ komunikácie ČOV Tibor Alföldi.

Česi zatiaľ bez vlajkonošiča

Doteraz testy v Tokiu ukázali pozitívny výsledok u piatich členov českej výpravy. Ide o plážového volejbalistu Ondřeje Perušiče, trénera volejbalistiek Simona Nauscha, jeho zverenkyňu a manželku Markétu Nausch Slukovú i pingpongistu Pavla Širučka. Všetci doteraz známi nakazení odleteli z Prahy vládnym špeciálom minulý piatok. Na jeho palube boli okrem spomínaných plážových volejbalistov a stolných tenistov tiež reprezentanti v šerme, gymnastike, lukostreľbe a cestnej cyklistike.

Plážové volejbalistky zľava Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková. – Foto: slukovahermannova.com

Markéta Nausch Sluková bola medzi blízkymi kontaktami po pozitívnom teste manžela a trénera Simona Nausche. Definitívne výsledky preukázali pozitivitu aj jej. Kvôli jej testu končí na olympiáde aj jej spoluhráčka Barbora Hermannová, ktorá sama nastúpiť nemôže.

Plakali sme, nadávali a potom zase plakali

„Popravde momentálne neviem, čo k tomu viac povedať. Prevažuje obrovské sklamanie. Viem, že sa vo svete dejú výrazne horšie veci, ale v našom športovom mikrosvete je pre mňa strašne smutné, že sme museli s Bárou ukončiť našu cestu, ktorá mala byť vrcholom, takýmto spôsobom. Už sme si poplakali, potom sme si zanadávali, potom sme si zase poplakali,“ ťažko hľadala slová Sluková.

Covidom nakazený český olympionik stolnotenista Pavel Širuček. – Foto: ping-pong.cz

V stredu potvrdený stolnotenista Širuček pritom nemusí byť posledný nakazení, ďalších dvoch športovcov ešte čaká potvrdzujúci PCR test. ČOV vzhľadom na okolnosti odložil oznámenia vlajkonosičov pre piatkové slávnostné zahájenie hier v Tokiu. „Celá situácia nás nesmierne mrzí. Veľmi som sa obával toho, že dôjde aj k športovým tragédiám. Lenže šírenie vírusu nikto z nás nedokáže úplne ovplyvniť, nech sa chráni akokoľvek,“ uviedol športový riaditeľ výpravy Martin Doktor.

Začali vlastné vyšetrovanie

Český olympijský výbor reaguje na informácie, ktoré sa objavili v súvislosti s letom výpravy do Tokia a spúšťa vlastné vyšetrovanie. Na palube sa podľa zistení serveru seznamzpravy.cz nemali dodržiavať protiepidemické opatrenia.

Olympiáda začína v tieni covidu:

  1. jazdec Maxim Repák
  2. Politika do športu nepatrí

„Toto vyšetrovanie sa konkrétne zameria na to, či boli dodržané všetky bezpečnostné opatrenia proti šíreniu choroby COVID-19 pred, počas a po charterovom lete a či niektorí jednotlivci pri ceste nezanedbali svoje povinnosti,“ píše sa v tlačovej správe Českého olympijského výboru. Výsledok vyšetrovania bude zverejnený za 14 dní, teda až v druhej polovici hier.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nočná mora českých olympionikov. Nezaočkovaný lekár ich nakazil covidom, volejbalistky sa rozplakali!

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php