eReport.sk
Dvaja kandidáti na post nového slovenského prezidenta: Peter Pellegrini (Hlas-SD) a opozičný Ivan Korčok. Zdroj: tasr/koláž eReport

Prečo nie je Ivan Korčok vhodným adeptom na post prezidenta republiky? Chmelár to vie jasne: Pre TOTO!


Prezidentský kandidát opozície Ivan Korčok sa v prieskumoch blíži k doterajšiemu suverénnemu lídrovi Petrovi Pellegrinimu. Skutočnosť alebo fikcia? Zrejme to bude skôr to druhé, pretože kde by nabral „nezávislý“ a „všeľudový“ kandidát odrazu toľko hlasov? Zrejme to niekto klame. Niekto, kto robí prieskumy, a kto ho pretláča aj v médiách. Kto totiž číta články, ktoré o ňom píšu tí čo vedia „vo co kráčí“, ten mu isto svoj hlas nedá.

Korčok šíri hoaxy a dezinformácie

Jedným z takých, ktorí o Ivanovi Korčokovi „vedia svoje“ je i politický komentátor a historik Eduard Chmelár. Exminister zahraničných vecí a dokonalý prezliekač kabátov toho už na verejnosti narozprával toľko, že by sa mal stať aspoň prezidentom zemegule, lenže v mnohých veciach podlo klamal. To, že Korčok klamal tvrdí v statuse Eduard Chmelár, ktorý ako historik, ale aj politických komentátor, vie dávať veci do súvisu.

„Bývalá podržtaška Mečiara, Dzurindu, Fica, Radičovej, Pellegriniho, Matoviča a Hegera a súčasná podržtaška americkej ambasády Ivan Korčok (prepáčte mi ten slovník, len som chcel ukázať „slušnému Slovensku“, ako vyzerá takéto vyjadrovanie z druhej strany a že Peter Pellegrini, ktorý sa neznižuje k takýmto osobným útokom, je oveľa slušnejší kandidát) svojimi vyjadreniami opäť raz dokázal, prečo nie je vhodným adeptom na post prezidenta republiky,“ začal Chmelár poriadne zostra.

Ruská armáda vtrhla na územie Donbasu až vo februári 2022. Dovtedy za násilie v tejto oblasti, ale aj inde, zodpovedá Kyjev.

Eduard Chmelár, politický komentátor a historik

Ivan Korčok podľa neho šíri hoaxy a dezinformácie, čomu nasvedčuje aj jeho vyhlásenie, kde obvinil ministerstvo zahraničných vecí, že na výročie prepadnutia Ukrajiny mlčalo a že to, čo robí, poškodzuje národnoštátne záujmy Slovenskej republiky.

„Aj človek s tou najnižšou úrovňou informačnej gramotnosti dokáže kliknúť na webstránku MZVEZ SR, kde nájde už od včerajšieho rána hneď na titulnej strane absolútne štandardné vyhlásenie ministra Juraja Blanára, v plnom súlade so stanoviskom Zuzany Čaputovej, pod ktoré by sa podpísalo aj Progresívne Slovensko. Kde vidí Korčok problém? Čiže prvá lož: nie, ministerstvo nemlčalo,“ začína s odhaľovaním Korčokových klamstiev Chmelár.

Opakuje primitívnu propagandistickú mantru

Ivan Korčok podľa neho ďalej tvrdí, že vojenský konflikt spustilo v roku 2014 Rusko obsadením Donbasu. „Druhá lož. Konflikt v roku 2014 sa začal po násilnom prevrate a likvidácii jazykových práv ruskojazyčného obyvateľstva ako občianska vojna. Polopatisticky povedané, násilie nezačali Rusi, ale ukrajinská krajná pravica a strieľať a bombardovať nezačali separatisti, ale ukrajinská armáda, ktorá 16. apríla 2014 vyhlásila tzv. protiteroristickú operáciu (čo je, mimochodom, rovnaký propagandistický naratív ako „špeciálna vojenská operácia“).

Ruská armáda vtrhla na územie Donbasu až vo februári 2022. Dovtedy za násilie v tejto oblasti, ale aj inde (napríklad upálenie niekoľkých desiatok ľudí v Odese) zodpovedá Kyjev. Západná propaganda to dnes nechce počuť, ale s výnimkou obsadenia Krymu mal konflikt na Ukrajine až do 24. februára 2022 charakter občianskej vojny,“ vysvetľuje politický komentátor.

Človeku sa až veriť nechce, že niečo také vypustí z úst vraj „skúsený“ diplomat.

Eduard Chmelár, politický komentátor a historik

„Po tretie, Ivan Korčok opakuje primitívnu propagandistickú mantru, že stačí, aby sa Rusi z Ukrajiny stiahli a vojna sa môže skončiť aj zajtra. No keby to bolo také jednoduché, tak stačilo, keby on spolu s celou Hegerovou vládou a prezidentkou Čaputovou podporili ten „spravodlivý mier“ pred dvoma rokmi, súčasťou ktorého bolo aj stiahnutie ruských vojsk. Neurobili to, lebo z Washingtonu na to nedostali noty,“ konštatuje Chmelár a dodáva, že v skutočnosti je táto zbabelá alibistická slovná hra iba zámienkou na ďalšie pokračovanie vojny.

„Človeku sa až veriť nechce, že niečo také vypustí z úst vraj „skúsený“ diplomat. Nemusíte súhlasiť s ruským postupom a ani ja s ním nesúhlasím. Ale ak chcete naozaj dosiahnuť mier, musíte vychádzať z politickej reality a nie fanaticky presadzovať vlastné predstavy, ktoré k ničomu nevedú,“ prízvukuje Chmelár.

Manipulácie s prieskumami verejnej mienky

Podľa politického komentátora si Kočok najskôr musí určiť priority, teda či chce v prvom rade zastaviť nezmyselné krviprelievanie a získať maximum, čo sa za danej situácie dá vyjednať, alebo pokračovať v boji bez ohľadu na výsledok do poslednej kvapky krvi. „To už predsa po tých dvoch rokoch musí pochopiť každý, že tento problém nevyrieši totálna vojna,“ uvádza ďalej Chmelár, podľa ktorého čím viac sa blížia voľby, tým viac je Ivan Korčok nervóznejší z pokoja svojho najväčšieho rivala, teda Petra Pellegriniho.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Je neuveriteľné, ako komentuje výsledky volieb otec Michala Šimečku.
  2. Samozvané elity
  3. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS).
  4. Korčok neporušuje zákon len na Slovensku
  5. Stretnutie k novele Trestného zákona
  6. Samozvané elity
  7. Právo veta v Únii

„Okrem toho, že mal na adresu ukrajinského konfliktu veľa vyjadrení, by sme to mohli otočiť a spýtať sa Ivana Korčoka: prečo sa ešte ani raz nevyjadril k masakrovaniu civilistov v Gaze? Prečo sa nepostavil za oslobodenie Jualiana Assangea? Prečo sa podobne ako jeho súper nezúčastnil na pohrebe poslednej partizánky Anny Bergerovej?“ položil Chmelár niekoľko zásadných otázok „nezávislému“ prezidentskému kandidátovi Korčokovi.

„Znamená to, že si neváži odkaz SNP a súhlasí so šimečkovcami, že sme malý zbabelý národ?“ pokladá ďalšiu zásadnú otázku. Najväčšou diskvalifikáciou Ivana Korčoka však podľa politického komentátora zostáva jeho priam programová neochota spájať a odhodlanie eskalovať vnútropolitický konflikt.

Zdroj: FB / Eduard Chmelár

„Ak ani po sérii vysvetlení nie je schopný pochopiť, že úlohou hlavy štátu nie je bojovať, ale spolupracovať, treba to považovať za súčasť jeho povahy a politického štýlu a v takom prípade by bol pre Slovensko pohromou,“ upozorňuje voličov Eduard Chmelár a dodáva, že pozor si musí dať Peter Pellegrini len na manipulácie s prieskumami verejnej mienky, ktoré už idú podľa rovnakého scenára ako pred piatimi rokmi. Preto tou najdôležitejšou úlohou bude zvládnuť mobilizáciu voličov.

Zdroj: FB / Eduard Chmelár

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prečo nie je Ivan Korčok vhodným adeptom na post prezidenta republiky? Chmelár to vie jasne: Pre TOTO!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre