eReport.sk
Samozvané elity
Historik a publicista Eduard Chmelár. Zdroj: tasr

VIDEO Chmelár: Martin Šimečka by mal byť stíhaný za trestný čin hanobenia národa!

Samozvané elity. O tých je najnovšia relácia doc. Eduarda Chmelára v cykle „Drobnohľad.“ Historik a publicista sa vo videu venoval najmä otcovi šéfa hntia Progresívne Slovensko, novinárovi Martinovi Šimečkovi. Ten ako hrdý demokrat rád nazýva všetkých ľudí s iným názorom „lúzou, či sviňami,“ prípadne nadáva na slovenský národ.

Primitív Šimečka

„Všetci ste už asi zaznamenali výroky novinára Šimečku, ktorý v diskusii Denníka N v Prešove reagoval na výroky premiéra Roberta Fica o Ukrajine. Podľa tohto pána je drzosť, aby premiér jedného malého, sprostého a zbabelého národa-Slovenska, komentoval dianie na Ukrajine,“ uviedol Chmelár.

„Som hlboko presvedčený, že výroky Martina Šimečku o „malom zbabelom národe, ktorý nikdy poriadne nebojoval“ a jeho dlhodobé pohŕdavé vyjadrenia o Slovákoch napĺňajú skutkovú podstatu trestného činu hanobenia národa.

Tohto primitíva naozaj nikto nenúti, aby bol príslušníkom národa, ktorému nerozumie, lebo o ňom nič nevie, ale opakovane ho osočovať by sme už nemali dovoliť,“ skonštatoval ďalej historik.

Ostrý odkaz

„Pán Šimečka, vy sa správate nielen ako chrapúň, vy ste predovšetkým hlboko nevzdelaný človek. Každý, kto pozná slovenské dejiny vie, že tento národ nikdy nerád bojoval. Ale keď už bojoval, bojoval statočne, pán Šimečka! Nielen v SNP, bojovali sme i v roku 1919 a taktiež nemôžeme zabudnúť na československých legionárov v Rusku, Taliansku a ďalších krajinách. Všetci títo ľudia vybojovali Slovensko tak, ako ho poznáme dnes, vlastnou krvou,“ odkázal novinárovi historik. S tým, že pri týchto bojoch výpočet zďaleka nekončí.

Samozvané elity

Docent Chmelár však pripomenul, že „šimečkovci“ rozhodne nie sú jediní. Keďže syn pána Šimečku, zase opakovane žiada Brusel, aby voči našej krajine zasiahol a odobral nám eurofondy etc. Lebo pri moci „je nesprávna a zlá vláda.“

„Keď otec lídra opozície pravidelne hanobí slovenský národ a rektorka umeleckej vysokej školy spochybňuje národnú kultúru. Alebo keď hlava štátu žiada vedenie sociálnych sietí o väčšiu cenzúru a obmedzenie slobody prejavu bežných ľudí…

Keď sa EÚ a NATO správajú voči svojim členom ako vydieračské mafiánske gangy… keď sa Európska únia zaujíma viac o iných ako o vlastných občanov… Keď Brusel chce, aby Európa sama platila náklady na vojnu, do ktorej nás vohnali Spojené štáty…

A keď sú pre mocenské kruhy dôležitejšie obchody so zahraničím ako prežitie vlastných farmárov… vtedy by sme si mali všetci uvedomiť, že s týmto svetom nie je všetko v poriadku,“ zhodnotil.

Zdroj: FB E. Chmelár, youtube. E. Chmelár Drobnohľad


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Chmelár: Martin Šimečka by mal byť stíhaný za trestný čin hanobenia národa!

Odoberať
Upozorniť na
17 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre