eReport.sk
Boje na Ukrajine neutíchajú
Záporožská jadrová elektráreň je v súčasnosti pod kontrolou Ruska. Zdroj: tasr/ap

Vyhrážky Rusov sa naplnili: Záporožskú atómovú elektráreň odpojili!


Záporožskú atómovú elektráreň, ktorú od marca okupujú ruské jednotky, vo štvrtok odpojili od prenosovej sústavy. Informuje o tom TASR na základe správy agentúry AFP.

Urobili to, čo avizovali

O odpojení elektrárne informovala ukrajinská štátna spoločnosť Enerhoatom. „Konanie votrelcov viedlo po prvý raz v histórii elektrárne k jej úplnému odpojeniu z prenosovej sústavy,“ vyhlásil Enerhoatom na sociálnej sieti Telegram s tým, že v areáli došlo v dôsledku „rašistického ostreľovania“ k viacerým požiarom. Slovo ‚rašizmus‘ je ukrajinským neologizmom označujúcim ‚ruský fašizmus‘.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Volodymyr Zelenskyj (uprostred) v prístave Čornomorsk.
  2. Poľský prezident Andrzej Duda
  3. Nemecký kancelár Olaf Scholz
  4. Eduard Chmelár v štúdiu eReportu.
  5. Záporožská atómová elektráreň (ZAES) je po ruskom útoku bez dodávok elektrickej energie a je pripojená na dieselové generátory.
  6. Na snímke z 1. mája 2022 ruský vojak hliadkuje v priestoroch Záporožskej atómovej elektrárene pri meste Enerhodar na juhovýchode Ukrajiny.
  7. Boje na Ukrajine neutíchajú
  8. Záporožská atómová elektráreň (ZAES) je po ruskom útoku bez dodávok elektrickej energie a je pripojená na dieselové generátory.
  9. Boje na Ukrajine neutíchajú

Atómová elektráreň teraz podľa Enerhoatomu pre vlastné potreby používa elektrinu z ukrajinskej siete prostredníctvom spojenia so Záporožskou tepelnou elektrárňou, najväčšou na Ukrajine, ktorá sa takisto nachádza v Enerhodare.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vyhrážky Rusov sa naplnili: Záporožskú atómovú elektráreň odpojili!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: