eReport.sk
MARTINA LUBYOVÁ
zdroj foto: fb

Politici vyjadrujú úprimnú sústrasť rodine a blízkym Martiny Lubyovej: Kolegovia vyzdvihujú jej odborné kvality

Prezidentka Zuzana Čaputová a ďalší politici vyjadrili úprimnú sústrasť rodine, blízkym a kolegom akademičky, vedkyne a bývalej ministerky školstva Martiny Lubyovej. Uviedli to na sociálnej sieti.

Lubyová zomrela v pondelok po dlhej a ťažkej chorobe vo veku 56 rokov. Na poste ministerky školstva pôsobila od roku 2017 do 2020.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Hovoril o tom so svojimi predchodcami
  2. Plané sľuby
  3. Zaujímavé odlišnosti

Ladislav Kamenický

,,R. I. P. MARTINA LUBYOVÁ. Veľmi ma dnes zarmútila správa o úmrtí mojej bývalej kolegyne, ministerky školstva Martiny Lubyovej, s ktorou sme spolu pôsobili vo vláde v roku 2019. Príbuzným vyjadrujem úprimnú sústrasť!“ Uviedol Ladislav Kamenický na svojej sociálnej sieti.

Úmrtie vedkyne a bývalej ministerky školstva Martiny Lubyovej zasiahlo jej kolegov zo Slovenskej akadémie vied (SAV).

,,Veľmi nás táto správa zasiahla. Je to pre nás veľká strata z pohľadu odbornosti aj kolegiality. Martina Lubyová bola výnimočná v nezdolnosti a neoblomnosti pri dosahovaní cieľov a bola tiež veľmi zásadová,“ uviedla riaditeľka Centra spoločenských a psychologických vied (CSPV) SAV Denisa Fedáková, ktorá bola Lubyovej blízka spolupracovníčka.
Vyzdvihla aj kontakty Lubyovej.

,,Mala mimoriadne vyvinutý zmysel pre spájanie ľudí pre spoločnú vec,“ doplnila Fedáková.
Aj Ivana Studená, poverená vedením Prognostického ústavu CSPV SAV, vyzdvihla vedecké kvality Lubyovej. ,,Je to ľudská strata, s kolegami sme zdrvení. Martina bola mladá žena a jej odchod je strata aj pre oblasť, ktorej sa vedecky venovala,“ dodala.

Zdroj: tasr/fb


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Politici vyjadrujú úprimnú sústrasť rodine a blízkym Martiny Lubyovej: Kolegovia vyzdvihujú jej odborné kvality

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php