eReport.sk
zdroj foto: FB

Biely dom odsúdil Elona Muska: Je neprijateľné opakovať túto ohavnú lož

Biely dom v piatok odsúdil majiteľa sociálnej siete X Elona Muska za ,,odpornú propagáciu“ antisemitizmu a nenávisti. Reagoval na Muskov príspevok, v ktorom podporil konšpiračnú teóriu. TASR o tom informuje podľa agentúry AFP.

Kontroverzný miliardár tento týždeň v reakcii na antisemitský príspevok na svojej sociálnej sieti napísal: ,,Povedali ste skutočnú pravdu.Pôvodný príspevok falošne tvrdil, že členovia židovskej komunity podnecujú nenávisť voči belochom, približuje agentúra Reuters. ,,Čo najdôraznejšie odsudzujeme túto odpornú propagáciu antisemitskej a rasovej nenávisti, ktorá je proti základným hodnotám nás ako Američanov,“ uviedol hovorca Bieleho domu Andrew Bates.

V americkej histórii

,,Je neprijateľné opakovať túto ohavnú lož, ktorá stojí za najsmrtiacejším činom antisemitizmu v americkej histórii, nieto mesiac po najsmrtiacejšom dni pre Židov od holokaustu,“ doplnil.
Hovorca sa zmieňoval o útoku na Izrael zo 7. októbra, pri ktorom militantné hnutie Hamas zabilo 1200 ľudí, a páchateľovi streľby v synagóge v americkom Pittsburghu, pri ktorej v roku 2018 zahynulo 11 ľudí.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Toto si myslia Slováci
  2. Horská záchranná služba
  3. SR Bratislava Nežná revolúcia Koncert

Sociálnu sieť X opúšťajú inzerenti

Zástupcovia Muska ani platformy X, v minulosti známej ako Twitter, vyjadrenie Bieleho domu zatiaľ nekomentovali. Reuters pripomína, že sociálnu sieť X opúšťajú inzerenti, odkedy ju Musk v roku 2022 kúpil a obmedzil moderovanie obsahu, čo podľa skupín pre občianske práva prudko zvýšilo nenávistné prejavy na tejto platforme. Spoločnosť IBM vo štvrtok oznámila, že okamžite zastavila všetky reklamy na X po zistení, že jej inzeráty boli umiestnené vedľa obsahu podporujúceho Adolfa Hitlera a jeho nacistickú stranu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biely dom odsúdil Elona Muska: Je neprijateľné opakovať túto ohavnú lož

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php