eReport.sk
Stíhačky Kyjevu nepošleme
Prezident USA Joe Biden a ukrajinská hlava štátu Volodymyr Zelenskyj. Zdroj: tasr

Podporuje Biden Ukrajinu z dobrého srdca, alebo je za tým viac? Tajomstvá z laptopu jeho syna naznačujú mnohé..


Rusi ešte pred začiatkom vojny tvrdili, že práve syn Joe Bidena – Hunter Biden, má mať s požehnaním svojho otca, na Ukrajine tajnú továreň na výrobu biologických zbraní. Amerika i Európa tvrdila, že ide len o propagandu. Pritom však súbežne hovorili, že existuje obava, že sa Rusi na Ukrajine zmocnia biologických výskumných zariadení.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Biden "tlačí" na Ankaru
 2. Joe ide narovnávať vzťahy
 3. Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken
 4. Pripravte sa na zdražovanie nafty
 5. Biden údajne navštívi hranice
 6. Americký prezident Joe Biden.
 7. Nord Stream2 - ilustračné foto
 8. Pápež František
 9. Všetci sme si rovní
 10. V ochrannej lehote
 11. Zuzana Čaputová počas tlačovej konferencie na letisku M.R. Štefánika po návrate z Ukrajiny v Bratislave 1. júna 2022.
 12. Ropa

Hunter pod vplyvom omamných látok, zaniesol do opravy svoje dva notebooky. Jeden z nich sa už opraviť nedal, ten druhý áno. John Paul Mac Isaac, majiteľ obchodu a servisu IT techniky, sa pri reparácii nestačil diviť. Biden starší ho neskôr obvinil, že sa do laptopu jeho syna „nelegálne nabúral,“ obchodník skončil na dlažbe.

Klamstvá a obsah

Okrem fotografií obsahujúce nevhodné materiály pre maloletých, či videí, na ktorých je Hunter Biden zachytený pri užívaní, nákupe a predaji ťažkých omamných látok, odhalili aj korupciu a iné nekalé praktiky. Trump s týmto konfrontoval Joe Bidena počas volebnej kampane, súčasný americký prezident vtedy tvrdil, že Donald Trump zavádza a klame a žiadny laptop neexistuje.

Hunterove problémy na Ukrajine

Ešte v roku 2014, sa prevalila informácia, že Hunter Biden sedí v predstavenstve Burisma Holdings. Ide o najväčšiu súkromnú plynárenskú spoločnosť na Ukrajine. Syn Joe Bidena mal na starosti hospodárstvo, právnu stránku a „podporu spoločnosti v rámci medzinárodných organizácií.“

Firmu mal tunelovať, až do chvíle, keď sa na jeho podvody neprišlo. Zaujímal sa o ne dokonca aj Rudy Giuliani, bývalý starosta New Yorku, ktorý bol v tej dobe Trumpovým právnikom. Nelegálne konanie Huntera Bidena vyšetrovala aj Ukrajina.

Za záhadných okolností bolo ukončené potom, ako sa k moci dostal Bidenov priateľ, Volodymyr Zelenskyj, Niektoré zahraničné média, dokonca prinášajú aj správy, že Biden starší Zelenskému hrozil, že jeho krajine už Amerika nikdy neposkytne žiadnu finančnú injekciu.

Biologické zbrane?

Putinove vyhlásenia, že Hunter Biden zohral dôležitú rolu Bidena pri založení výskumného programu „biologických zbraní“ na Ukrajine, sa opierali práve o údaje z predmetného notebooku.

„Obsah emailov ukazuje, že Hunter Biden zohral dôležitú rolu pri tvorbe finančných príležitostí na prácu s patogénmi na území Ukrajiny zabezpečením finančných prostriedkov pre firmy Black and Veatch a Metabiota,“ uviedol v marci veliteľ ruských vojsk rádiologickej, chemickej a biologickej obrany Igor Kirillov.

Ruská propaganda

Hovorili na to vtedy predstavitelia Západu, na čele s Joe Bidenom. Napriek tomu, že námestníčka ministra zahraničných vecí USA pre politické záležitosti Victoria Nulandová, na vypočutí pred americkými zákonodarcami, keď sa jej priamo pýtali, či má Ukrajina biologické zbrane, odpovedala:

„Ukrajina má biologické výskumné zariadenia a v skutočnosti nás teraz dosť znepokojuje, že ruské jednotky – ruské sily – sa môžu snažiť získať kontrolu nad nimi.“

Zdroj: abc news, Washington Post, standard, youtube Michal Śopor, The Hill

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podporuje Biden Ukrajinu z dobrého srdca, alebo je za tým viac? Tajomstvá z laptopu jeho syna naznačujú mnohé..

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne