tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Americký prezident Joe Biden
Americký prezident Joe Biden. Zdroj: tasr/ap

Biden odkázal Putinovi, že NATO bude brániť svoje územia. Myslel tým aj Ukrajinu?

 Spojené štáty a Severoatlantická aliancia sa nenechajú zastrašiť ruským prezidentom Vladimirom Putinom, uviedol v piatok americký prezident Joe Biden. Upozornil, že NATO bude brániť „každý centimeter“ svojho územia. TASR informácie prevzala od agentúry AFP a televízie CNN.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken
 2. Predseda Smeru-SD Robert Fico
 3. Nemecká ministerka obrany Christine Lambrechtová.
 4. Vlajka NATO - ilustračné foto
 5. Na kombosnímke zľava prezidenti Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj
 6. Ropovod Družba
 7. Americký prezident Joe Biden.
 8. Nord Stream2 - ilustračné foto
 9. Ruský prezident Vladimir Putin.
 10. Na kombosnímke zľava prezidenti Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj
 11. Zuzana Čaputová počas tlačovej konferencie na letisku M.R. Štefánika po návrate z Ukrajiny v Bratislave 1. júna 2022.

Biden sa vo vystúpení v Bielom dome obrátil priamo na šéfa Kremľa. „Amerika je so svojimi spojencami v NATO pripravená brániť každý jediný centimeter územia NATO. Pán Putin, nepochopte nesprávne to, čo hovorím: každý centimeter,“ zdôraznil.

Ukrajina do NATO

Ukrajina pritom včera podala žiadosť o „urýchlený vstup,“ do NATO. Ak teda Biden v ten istý deň, adresoval Putinovi tieto slová, pričom zdôrazňoval „bránenie každého centimetra,“ je možné sa domnievať, že mal na mysli aj Ukrajinu. Je totiž vysoko pravdepodobné, že aj keď Ukrajina nespĺňa podmienky pre vstup, do Aliancie bude prijatá. Zrýchlene.

Nord Stream

Šéf Bieleho domu tiež povedal, že výbuchy, ktoré poškodili plynovody Nord Stream v Baltskom mori, boli sabotážou. Na miesto podľa neho vyšlú potápačov s cieľom zistiť, čo presne sa stalo, a medzičasom sa už podnikajú kroky na ochranu kritickej infraštruktúry.

To, že šlo o sabotáž, tvrdí aj Kremeľ. Aj keď Amerika i Únia z toho obviňujú Putina, nie je jasné, prečo by práve Rusom malo trvalé poškodenie plynovodov, vyhovovať. Ani to nebolo Rusko, ktoré malo v tejto oblasti nedávno cvičenia, Bolo to NATO.

Dezinformátor Putin

Biden okrem toho obvinil Rusko zo šírenia „dezinformácií a lží“ a dodal, že nebude počúvať, čo hovorí Putin. „Vieme, že to, čo hovorí, nie je pravda,“ vyhlásil podľa televízie CNN.

Nakoľko si americký prezident uvedomuje vážnosť situácie a či sa rozhodol Putina provokovať podobnými vyjadreniami až dovtedy, kým ruský prezident „nestlačí povestný červený gombík,“ nie je známe.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biden odkázal Putinovi, že NATO bude brániť svoje územia. Myslel tým aj Ukrajinu?

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku