tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Pápež František
Pápež František Zdroj: tasr/ap

Pápež vyzval Putina na ukončenie vojny a Zelenského, aby bol otvorený mierovým návrhom

Pápež František vyzval v nedeľu ruského prezidenta Vladimira Putina, aby ukončil „špirálu násilia a a smrti“ na Ukrajine, informuje TASR na základe správy agentúry AP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Predseda Smeru-SD Robert Fico
  2. zelenský ruská cirkev podvratná činnosť
  3. Na kombosnímke zľava prezidenti Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj
  4. Pápež František.
  5. Zuzana Čaputová počas tlačovej konferencie na letisku M.R. Štefánika po návrate z Ukrajiny v Bratislave 1. júna 2022.

Ide o doposiaľ najsilnejšiu výzvu hlavy katolíckej cirkvi za uplynulých sedem mesiacov od začiatku ruskej vojenskej ofenzívy na Ukrajine. Pápež ju Putinovi adresoval na Námestí sv. Petra a zároveň odsúdil „absurdnú“ hrozbu jadrovej vojny.

Výzva Zelenskému

František vyzval aj ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby bol otvorený vážnym mierovým návrhom a nabádal medzinárodné spoločenstvo na využitie všetkých diplomatických prostriedkov na ukončenie tejtoobrovskej tragédie a hrôzy vojny.

Som hlboko zarmútený prívalmi krvi a sĺz, ktoré boli v týchto mesiacoch preliate. Je mi ľúto tisícok obetí, najmä detí, a rozsiahleho ničenia, ktoré zanechalo mnoho ľudí a rodín bez domova a ohrozuje veľké oblasti zimou a hladom.

Pápež František

Takéto činy nemožno nikdy ospravedlniť, nikdy! Je poľutovaniahodné, že svet spoznáva geografiu Ukrajiny prostredníctvom názvov ako Buča, Irpiň, Mariupol, Izium, Záporožie a ďalších miest, ktoré sa stali miestami neopísateľného utrpenia a strachu,“ povedal pápež počas modlitby Anjel Pána.

A čo fakt, že ľudstvo je opäť konfrontované s jadrovou hrozbou? To je absurdné,“ citoval ho portál Vatican News.

Odsúdenie anexie

František odsúdil aj ruskú anexiu štyroch ukrajinských oblastí. Hlboko ľutujem závažnú situáciu, ktorá vznikla v uplynulých dňoch s ďalšími krokmi v rozpore s princípmi medzinárodného práva. Zvyšuje to hrozbu jadrovej eskalácie, ktorá vyvoláva strach z nekontrolovateľných a katastrofických dôsledkov pre celý svet,“ povedal ďalej.

Agentúra AFP pripomína, že to bol prvý prípad od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu, keď sa argentínsky pápež obrátil priamo na Putina. František sa od februára usiluje otvoriť cestu pre dialóg s Moskvou a odsudzuje krutú a nezmyselnú vojnu.“

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pápež vyzval Putina na ukončenie vojny a Zelenského, aby bol otvorený mierovým návrhom

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku