tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Bývalý nemecký spolkový kancelár Gerhard Schröder počas návštevy Bratislavy v decembri 2015.
Bývalý nemecký spolkový kancelár Gerhard Schröder počas návštevy Bratislavy v decembri 2015. Foto: tasr

Schröder zostáva členom SPD

Neexistuje žiaden dôvod na vylúčenie bývalého nemeckého kancelára Gerharda  Schrödera z radov Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) v súvislosti s jeho väzbami na šéfa Kremľa Vladimira Putina. Rozhodol o tom v pondelok arbitrážny výbor v severonemeckom meste Hannover, informovala DPA. 

Schröder podľa stanoviska výboru svojím angažovaním sa v ruských štátnych spoločnostiach neporušil platné vnútrostranícke predpisy, a teda nie je dôvod na jeho napomenutie alebo vylúčenie. Voči tomuto rozhodnutiu je možné podať odvolanie do dvoch týždňov, spresňuje DPA.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Bývalý nemecký spolkový kancelár Gerhard Schröder počas návštevy Bratislavy v decembri 2015.
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  3. Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak.

Čelí kritike kvôli Putinovi

Návrh na vylúčenie bývalého predsedu strany podalo 17 rôznych miestnych organizácií strany. Arbitrážny výbor o celej záležitosti rozhodoval niekoľko týždňov, pričom samotný Schröder sa na pojednávaniach nezúčastňoval a neposlal na ne ani svojho právnika.

Niekdajší kancelár, ktorý tento úrad zastával v rokoch 1998-2005, je dlhodobo kritizovaný pre svoju angažovanosť v ruských štátnych spoločnostiach a pre úzke kontakty s Putinom. Po februárovej ruskej invázii na Ukrajinu Schröder čelil rastúcemu tlaku, aby sa od ruského prezidenta a jeho režimu dištancoval. V máji preto oznámil, že odíde z dozornej rady ruského energetického gigantu Rosnefť a odmietol aj nomináciu na miesto v dozornej rade ďalšej ruskej spoločnosti Gazprom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Schröder zostáva členom SPD

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku