tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ilustračná foto, foto: tasr

Taiwanská vláda vyzýva občanov: Zachovajte pokoj i napriek čínskym manévrom!

Taiwanská vláda vyzvala svojich obyvateľov, aby v súvislosti s plánmi Číny na vojenské manévre v Taiwanskom prielive zachovali pokoj. TASR prevzala správu z agentúry DPA.

Čína od štvrtka do nedele uskutoční v okolí Taiwanu sériu vojenských cvičení. Reaguje tak na návštevu predsedníčky americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovej na tomto samosprávnom ostrove, ktorá zvýšila napätie v Taiwanskom prielive. Predstavitelia taiwanského ministerstva obrany odsúdili čínske vojenské cvičenia, ktoré sú podľa nich rovnocenné blokáde. Dodali, že ide o zjavné porušenie medzinárodného práva.

Taiwanský premiér Su Čen-čchang v reakcii zvolal zasadnutie vlády, po ktorom ministri načrtli súbor protiopatrení na zabezpečenie riadneho verejných služieb. Upozornili najmä na hrozbu hackerských útokov, ktoré môžu spôsobiť falošné správy o násilí, akými sú napríklad bombové útoky na letiskách.

Taiwanské ministerstvo dopravy uviedlo, že čínske vojenské cvičenia nebudú blokovať letecké spojenie z Taiwanu. Pre zmeny v trase letov sa však môžu vyskytnúť meškania. Hovorca taiwanskej vlády uviedol, že vládne agentúry posilňujú ochranu elektronickej infraštruktúry proti kybernetickým útokom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taiwanská vláda vyzýva občanov: Zachovajte pokoj i napriek čínskym manévrom!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku