eReport.sk
slovenská lyžiarka Petra Vlhová, foto:tasr

Petra Vlhová skončila na 14. mieste! Zlato z obráku získala Hectorová

AKTUALIZOVANÉ Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v pondelňajšom obrovskom slalome na ZOH v Pekingu štrnástu priečku. Za víťaznou Švédkou Sarou Hectorovou zaostala o 2,46 sekundy. Druhá skončila Talianka Federica Brignoneová (+0,28) a tretia bola Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (+0,72). Už v prvom kole nedokončila preteky obhajkyňa titulu Mikaela Shiffrinová z USA. Ďalšia slovenská reprezentantka Rebeka Jančová figurovala po úvodnej jazde na 48. priečke s 9-sekundovým mankom.

Dvadsaťšesťročná Vlhová otvorila úvodnú súťaž alpských lyžiarok na ZOH 2022 so štartovým číslom 1. Na zjazdovku „Ľadová rieka“ v horskom stredisku Jen-čching sa od prvých bránok vrhla so svojou typickou agresivitou, no na rytmicky postavenej trati mala menšie problémy na dvoch miestach. Musela korigovať smer a hoci opticky jej to až tak neuškodilo, časy niektorých súperiek ukázali, že do výsledkovej listiny prvého kola sa chyby premietli pomerne výrazne. Na priebežnej trinástej priečke zaostávala za vedúcou Hectorovou o 1,78 sekundy. Na druhej a tretej pozícii sa usadili Rakúšanka Katharina Truppeová (+0,30) a Brignoneová (+0,42). Rovnako rýchla ako Vlhová bola Rakúšanka Katharina Liensbergerová.

Omnoho lepšie než Slovenka využila možnosti trate Brignoneová, ale ani jej čistá jazda nestačila na Hectorovú. Výsledky v tejto sezóne Svetového pohára z nej robili najväčšiu adeptku na zlato, zvíťazila v troch zo šiestich súťaží a vedie aj hodnotenie disciplíny. Tieto predpoklady začala napĺňať aj na vrcholnom podujatí, keď dravou a zároveň bezchybnou jazdou odstavila väčšinu konkurencie. Ako-tak sa k nej priblížili iba Truppeová a Brignoneová, okrem nich mala menšie než sekundové manko už len Slovinka Meta Hrovatová na priebežnej štvrtej priečke. Veľkým rozčarovaním sa preteky skončili pre obhajkyňu zlata Shiffrinovú, ktorá už v najvrchnejšom úseku nezahranila, šmykla sa po boku a nezmestila sa do nasledujúcej bránky.

Bude vás zaujímať:

  1. Alžbeta II.
  2. Marcel Merčiak, zaživa ťažké chvíle

Talianska spolufavoritka Marta Bassinová spadla ešte skôr. „Deň sa skončil predtým, ako sa vôbec začal. Je to veľké sklamanie, ale nebudem plakať, to by bolo iba mrhanie energie. Ako ste mohli vidieť, deje sa čokoľvek a deje sa to naozaj, naozaj rýchlo,“ citovala agentúra AP Shiffrinovú, ktorá išla krátko po vypadnutí trénovať na stredajší slalom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Petra Vlhová skončila na 14. mieste! Zlato z obráku získala Hectorová

Aktuálne v kategórii

Najnovšie