eReport.sk
Záverečný ceremoniála olympiády v Pekingu, foto:tasr/ap

Olympijské hry sa oficiálne skončili. Bach ich označil za mimoriadne: Gratulujem Čína

Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach oficiálne ukončil XXIV. zimné olympijské hry v Pekingu. Usporiadateľskú štafetu na nedeľnom záverečnom ceremoniáli prevzali talianske strediská Miláno a Cortina d’Ampezzo.

Vlajkonosičom Cehlárik

Peking oslávil, že sa stal prvým mestom, ktorý úspešne zorganizoval letnú i zimnú edíciu hier. Rozlúčku na Olympijskom štadióne poznačili pandemické opatrenia, „Vtáčie hniezdo“ sa rovnako ako na otváracom ceremoniáli nemohlo zaplniť naplno divákmi ani športovcami. Napriek tomu na ploche nechýbalo mnoho olympijských medailistov, vrátane bronzového hokejového tímu. Pocty niesť slovenskú vlajku sa dostalo útočníkovi Petrovi Cehlárikovi.

Šéf MOV poďakoval športovcom za férové súťaženie

Prezident MOV pri záverečnom príhovore poďakoval športovcom za ich férové súťaženie a politickým predstaviteľom celého sveta vyslal posolstvo mieru. „Všetci ste sa navzájom podporovali, gratulovali si a objímali sa, aj keď vaše krajiny rozdeľujú konflikty. Prekonali ste rozdiely a ukázali ste, že v olympijskom spoločenstve sme si všetci rovní. Bez ohľadu na to, odkiaľ pochádzame, akí sme a v čo veríme. Táto zjednocujúca sila je mocnejšia, než tie, ktoré nás chcú rozdeliť. Vy ste tí, ktorí dávajú mieru šancu. Kiežby sa politickí vodcovia na celom svete inšpirovali vaším príkladom solidarity a mieru,“ povedal Bach športovcom.

Vyjadrili podporu športovcom s covidom, ktorí prišli o hry

Nemecký šéf olympijského hnutia tiež pripomenul športovcov, ktorí v Pekingu nemohli štartovať pre pozitívny test na koronavírus. „Láme nám srdce, že ste nemohli byť s nami. Vždy však budete patriť k olympijskému spoločenstvu. Ak chceme  byť rýchlejší, silnejší a mieriť vyššie, musíme držať spolu. Vyzývam preto kompetentných, aby umožnili rovný prístup k vakcínam na celom svete,“

Bude vás zaujímať:

  1. Hokejisti Slovenska sa tešia z postupu do semifinále po štvrťfinále olympijského turnaja v hokeji mužov USA - Slovensko (3:2) na ZOH 2022 v Pekingu v stredu 16. februára 2022.
  2. Nasťa Kuzminová, biatlonistka, retro fotka

Bach vzdal čínskych organizátorom hier mimoriadnu pochvalu. „Pripravili ste vynikajúce, bezpečné podujatie. Organizácia bola mimoriadna. Tieto výnimočné hry nám umožnili privítať Čínu medzi veľmocami zimných športov. Gratulujem vám Čína,“ poďakoval sa prezident MOV.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Olympijské hry sa oficiálne skončili. Bach ich označil za mimoriadne: Gratulujem Čína

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php