eReport.sk
Nezaradený poslanec parlamentu SR Peter Pellegrini.
Nezaradený poslanec parlamentu SR Peter Pellegrini. Foto: tasr

Pellegrini tvrdí, že vláda má šťastie na umiernených dôchodcov: Nejdú do ulíc, kde by ich hnali palicami!

Líder mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini na sociálnej sieti upozornil, že vláda Eduarda Hegera sa môže tešiť z roho, že slovenskí seniori nie sú v porovnaní s tými za hranicami našej vlasti, takí precitlivení. Ak by tomu tak nebolo, mali by koaliční lídri vrátane premiéra podľa slov expremiéra obrovský problém.

Opozícia neustále verklikuje, že vláda pri extrémnom zdražovaní nemyslí vôbec na seniorov, dôkazom toho bol aj posledne schválený balík z dielne ministerstva financií, ktorý prakticky garantuje pomoc len pracujúcim rodičom s deťmi. Áno, seniori síce dostanú na základe rozhodnutia vlády tzv. trinásty dôchodok už pred letom, to však ich mizernú finančnú situáciu nijako systémovo nerieši.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Pellegrini za rečníckym pultom počas tlačovky Hlasu.
  2. nezaradený poslanec parlamentu SR Peter Pellegrini
  3. Minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).

Peter Pellegrini, aktuálne najdôveryhodnejší slovenský politik, si o tom myslí svoje. „Táto neschopná vláda má šťastie, že slovenskí seniori sú, na rozdiel od zahraničných, umiernení a nejdú do ulíc, kde by ich hnali palicami,“ napísal expremiér stručne a jasne na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/pellegrini.peter

Samozrejme, môžete si o tomto opozičnom poslancovi NR SR myslieť čo chcete, ale v zásade je nutné skonštatovať, že má pravdu. Naši starčekovia a starenky nejdú do ulíc, lebo to takpovediac zrejme nemajú v povahe. Ako sa však vraví, nikdy nehovor nikdy, a možno budeme na Slovensku svedkami aj toho, že naši dôchodcovia si definitívne povedia, že stačilo a urobia ostrý štrajk. A na ten pravdepodobne len tak skoro nezabudneme. Najmä nie vláda, ktorá dlhodobo svojimi krokmi necitlivo eskaluje sociálne napätie v krajine.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini tvrdí, že vláda má šťastie na umiernených dôchodcov: Nejdú do ulíc, kde by ich hnali palicami!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti