eReport.sk
Foto: shutterstock

Slovensko v problémoch: Tretia najchudobnejšia krajina a najhoršie fungovanie demokracie v EÚ!

Je čas prestať sa tváriť, že je u nás všetko v poriadku. Slovensko má podľa posledných štatistík a prieskumom našliapnuté na naozaj zlú cestu a jej zvrátenie si bude vyžadovať hĺbkovú konsolidáciu, zodpovedné reformy a samozrejme aj oveľa stabilnejšiu vládu. Slovensko je podľa štatistiky Eurostatu treťou najchudobnejšou krajinou EÚ a ešte horšie sme na tom, pokiaľ ide o vnímanie fungovania demokracie občanmi. K zlepšeniu stavu pri tom s určitosťou neustále vládne hádky a krízy nepomáhajú.

Skúsme sa pozrieť už len na to, kde sa za posledné roky dostala maďarská ekonomika, ktorej ešte pred viac ako dekádou hrozil bankrot. Maďari si dnes za svoje peniaze dokážu toho kúpiť oveľa viac, ako my. Práve parita kúpnej sily je jedným z najuznávanejších indikátorov stavu ekonomiky. Meria to, že koľko si za svoje mzdy môžu ľudia v danej ekonomike kúpiť. Kým v roku 2010 sme za sebou v tejto štatistike zanechali až osem krajín, dnes len dve. Navyše sme na tom najhoršie zo všetkých krajín V4, pri čom v roku 2010 sme boli jej lídrom spolu s Českou republikou.

Budeme najchudobnejší v Únii?

No a podľa portálu trend.sk to nemusí byť koniec nášho pádu. Existujú totižto negativistické predpovede, ktoré nám predpovedajú pád až na samé dno – samozrejme, pokiaľ si vláda vážny stav neuvedomí a nezačne s ním niečo robiť. Faktom je, že stav, kedy si pracujúci človek môže za svoju mzdu kúpiť toho fakt málo, je pre ekonomiku vyslovene nezdravý a škodlivý.

Kam zmizla naša demokracia?

Na ďalšiu nelichotivú štatistiku upozornil podpredseda Smeru-SD a poslanec NR SR Ladislav Kamenický. Eurobarometer totižto nameral, že až 67 % Slovákov vidí problém s fungovaním demokracie na Slovensku. To znamená, že až dve tretiny Slovákov majú v podstate pochybnosti o tom, že základné hodnoty, na ktorých je postavený štát, reálne fungujú. V tejto štatistike sa nachádzame na úplnom chvoste EÚ.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
  2. Nezaradený poslanec parlamentu SR Peter Pellegrini.
  3. Eduard Heger
  4. štatistický úrad budova logo
  5. Na kombosnímke zľava Peter Pellegrini (Hlas-SD) a Robert Fico (Smer-SD).

„Demokracia na Slovensku je v troskách! Slovensko je najhoršie v EÚ! Eurobarometer: 67 % Slovákov vidí problém s fungovaním demokracie,“ podotkol na sociálnej sieti Kamenický.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovensko v problémoch: Tretia najchudobnejšia krajina a najhoršie fungovanie demokracie v EÚ!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti