eReport.sk
Nová legislatíva
Peter Pellegrini za rečníckym pultom počas tlačovky Hlasu. Foto: yt/hlas-sd

VIDEO Pellegrini nakladal: Matovič hnedým bagrom pretlačil svoj nápad!


Temná koalícia je definitívne realitou. Kľúčové politické hlasovanie o vete prezidentky prešlo bez hlasov SaS, ale s hlasmi fašistov.

„Je to trpké víťazstvo ega Igora Matoviča nad poslednými zvyškami zdravého rozumu. Fašisti mu boli bližší ako doterajší koaliční partneri, ako všetky varovania odborníkov, možná likvidácia samospráv či pomoc dôchodcom a pracujúcim. Matovič hnedým bagrom pretlačil svoj nápad, ktorý bude Slovensko každý rok stáť 1,3 miliardy eur bez finančného krytia a ktorý nijako teraz nepomáha ľuďom, postihnutým drastickým zdražovaním,“ vyhlásil líder Hlasu Peter Pellegrini.

Zdroj: youtube.com/hlas-sd

Matovič dnes podľa neho potvrdil, že prišiel definitívne o posledné zvyšky politickej aj ľudskej súdnosti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Igorove kvalifikácie
  2. Matovič je najväčšou hrozbou pre demokraciu
  3. Nezaradený poslanec parlamentu SR Peter Pellegrini.
  4. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
  5. Na snímke v popredí vpravo premiér SR Eduard Heger, vľavo podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič a poslanci hnutia OĽaNO počas tlačovej konferencie ku schválenému zákonu o financovaní voľného času dieťaťa 22. júna 2022 v Bratislave.
  6. Na kombosnímke prezidentka a kniha, ktorú je venovali aktivisti.

„Splieta tie najsprostejšie lži o akomsi spiknutí opozície s fašistami a vôbec mu nedochádza, že on s fašistami svoj megalomanský nápad naozaj presadil. Dnes je naozaj úplne legitímna otázka, či je ešte minister financií svojprávny a či v plnej miere zodpovedá za svoje činy a skutky. Jeho lži dosiahli obludné rozmery, ktoré dávno prekonali klamstvá Vladimíra Mečiara. Tento človek je obrovskou hrozbou pre naše spoločné financie a obrovskou hrozbou pre slovenskú demokraciu,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

„Matovič stál pred voľbou a rozhodol sa jednoznačne“

HLAS pripomína, že Matovič mal jednoduchú možnosť vyhnúť sa legitimizácii fašistov a schváliť svoj fetiš s demokratickými stranami. „Stačilo vypočuť volanie HLASu, aby dôchodcovia a pracujúci bez nezaopatrených detí neboli zbavení pomoci len preto, že ich Igor Matovič z akéhosi zvráteného dôvodu nemá rád. Stačilo prijať skutočný protiinflačný balík, ktorý myslí na všetky veľké ohrozené skupiny občanov. Igor Matovič stál pred voľbou a rozhodol sa jednoznačne. Žiadna pomoc dôchodcom, žiadna pomoc pracujúcich bez detí, zato povýšenie fašistov na reálneho koaličného partnera,“ dodal Peter Pellegrini.

„Skutočnú moc dnes majú kotlebovci“

Hlas je presvedčený, že ak v strane SaS ostala štipka hrdosti, mala by aj formálne oznámiť odchod z vlády, v ktorej robí už len štafáž  „Skutočnú moc dnes majú kotlebovci na čele so svojím právoplatne odsúdeným predsedom. Neexistujúci premiér Heger má definitívne svojho ďalšieho šéfa, ktorým je právoplatne odsúdený Marián Kotleba,“ dodal Peter Pellegrini.

Hlas sa z tohto stavu vôbec neteší a pomoc rodinám s deťmi skutočne dopraje. „Ale odmietame ju pretláčať bagrom, odmietame pritom klamať a odmietame sa prizerať, ako ostatné skupiny ľudí nedostanú nič. Ešte na tejto schôdzi sa bude rokovať o návrhu Hlasu o mimoriadnej valorizácii dôchodkov. Tam sa presvedčíme, či to bola len ďalšia odporná lož alebo sa po tomto Pyrrhovom víťazstve Igora Matoviča skutočne dočkajú pomoci tí, ktorí ju potrebujú tu a teraz,“ uzavrel Peter Pellegrini.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegrini nakladal: Matovič hnedým bagrom pretlačil svoj nápad!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne