eReport.sk
Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina).
Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina). Foto: tasr

Seniori rokovali s Kollárom: Sme spokojní s prísľubmi, ktoré sme dostali

Predstavitelia Jednoty dôchodcov na Slovensku (JDS) rokovali vo štvrtok (30. 6.) s predsedom Národnej rady (NR) SR Borisom Kollárom (Sme rodina). Informovala o tom Valéria Pokorná, podpredsedníčka JDS. Kollára na pracovnom rokovaní podľa nej sprevádzali poslanci NR SR za hnutie Sme rodina Petra Krištúfková a Ľuboš Krajčír.

Pokorná priblížila, že hlavnou témou stretnutia bolo vzájomné prehodnotenie plnenia úloh z memoranda o vzájomnej spolupráci medzi predsedom NRSR a predsedom politického hnutia Sme rodina Borisom Kollárom a občianskym združením JDS.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke z videa zľava babka Miroslava Antalíková, jej vnučka a jej dcéra
  2. Nezaradený poslanec parlamentu SR Peter Pellegrini.
  3. Valéria Pokorná z Jednoty dôchodcov Slovenska.
  4. Podpredsedníčka Jednoty dôchodcov na Slovensku Valéria Pokorná.

JDS zastúpená svojimi funkcionármi podľa Pokornej predložila predsedovi parlamentu témy a požiadavky, ktoré potrebujú riešenie a podporu, a to najmä mimoriadna 8-percentná valorizácia dôchodkov v najkratšom možnom termíne, ideálne k 1. augustu 2022. JDS podľa nej požaduje taktiež garanciu vyplatenia 14. dôchodku pred Vianocami 2022, ďalej napojenie JDS na štátny rozpočet od roku 2023, vytvorenie funkcie ombudsmana pre seniorov, ako aj naviazanie valorizácie dôchodkov na rast miezd.

„Sme spokojní s prísľubmi, ktoré sme dostali a veríme, že sa väčšina z nich postupne a radšej čím skôr pretaví do zákonov, ktoré sú potrebné na zlepšenie celkovej životnej situácie seniorov na Slovensku,“ dodal v závere rokovania predseda JDS Michal Kotian.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Seniori rokovali s Kollárom: Sme spokojní s prísľubmi, ktoré sme dostali

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti