eReport.sk
Na archívnej snímke z 24. januára 2019 v nemeckom Ludwishafene členka punkovej skupiny Pussy Riot Marija Aľjochinová.
Na archívnej snímke z 24. januára 2019 v nemeckom Ludwishafene členka punkovej skupiny Pussy Riot Marija Aľjochinová. Foto: tasr/ap

Kritička Kremľa z Pussy Riot: Štátna propaganda vymyla Rusom mozgy


Členka ruskej punk-rockvej skupiny Pussy Riot a kritička Kremľa Lucia Steinová, ktorá koncom marca ušla z Moskvy a potom do Litvy, povedala v nedeľu pre britskú stanicu Sky News, prečo jej krajania Rusi podporujú vojnu na Ukrajine – na príčine je podľa nej masívna propaganda šírená v médiách.

„Štátna propaganda vymyla Rusom mozgy,“ uviedla. „Keby poznali pravdu, vojnu by nepodporovali,“ dodala.

Steinová bola vyše roka v domácom väzení v Moskve za to, že podporila demonštráciu za prepustenie uväzneného ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného. Koncom marca, po napadnutí Ukrajiny Ruskom, si Steinová povedala, že je najvyšší čas z vlasti odísť. Napriek tomu, že pred jej malým bytom v centre Moskvy hliadkovala na ulici polícia, podarilo sa jej ujsť v zelenej uniforme doručovateľskej služby, ktorá rozváža jedlo.

Spolu s ďalšími aktivistami okolo umeleckej skupiny Pussy Riot, ktorí už z Ruska odišli, sa teraz Steinová a Maša Aľochinová vydali na sériu vystúpení po celej Európe, aby vyzbierali peniaze pre ukrajinských utečencov, píše portál britského denníka The Guardian. „Budem ďalej robiť svoju prácu, aj mimo svojej krajiny. Chcem byť nejako užitočná,“ dodala Steinová.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Hrdinský príklad vodcovstva
  2. Peter Pellegrini a Mária Kolíková, v popredí Michal Kovačič v štúdiu TV Markíza.
  3. Len zbraňami dosiahneme mier!

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kritička Kremľa z Pussy Riot: Štátna propaganda vymyla Rusom mozgy

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne