eReport.sk
Bratislave 28. septembra 2022. FOTO TASR - Jaroslav Novák

VIDEO Pellegrini jednoznačne: Matoviča treba odvolať, aby nemohol ďalej škodiť Slovensku


Lídra OĽANO Igora Matoviča treba odvolať z funkcie ministra financií, aby nemohol ďalej škodiť Slovensku. Ak by sa neurobilo nič, je možné, že menšinová vláda bude fungovať do konca volebného obdobia v roku 2024. Počas diskusie k návrhu na odvolanie Matoviča to povedal líder mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini. Zdôraznil, že poslanci pôsobiaci v Hlase-SD návrh podporia.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Predseda vlády SR Eduard Heger.
 2. minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO)
 3. Boris Kollár nakrútil prvé povolebné video
 4. Novodobý Mesiáš
 5. Šéf dôchodcov dáva na Matoviča trestné oznámenie
 6. Kto nás bude v NR SR reprezentovať?
 7. Voľby by priniesli triumf Smeru! Je možná dvojkoalícia s Hlasom? Fico
 8. Peter Pellegrini.
 9. Peter Pellegrini a Mária Kolíková, v popredí Michal Kovačič v štúdiu TV Markíza.
 10. Peter Pellegrini.
 11. Predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá Kristián Čekovský (OĽaNO).
 12. Amaterizmu odzvonilo!
 13. Veronika Remišová v televíznom štúdiu.
 14. Na kombosnímke zľava Peter Visolajský a Eduard Heger.

Pellegrini poznamenal, že zákony v parlamente prechádzajú aj napriek odchodu SaS z vlády. „Jeho odvolanie by bolo prvou väčšou dierou do ich loďky,“ povedal o Matovičovi. Poslanci okolo Pellegriniho sa podpísali pod návrh SaS na odvolanie Matoviča, pretože si myslia, že je najväčším zlom slovenskej politiky.

Zdroj: youtube

„Pod jeho vedením je Slovenská republika ako malá loďka v búrke bez kapitána, pohadzovaná vetrom bez toho, aby sme tušili, kde skončíme,“ povedal s tým, že podľa prieskumov Matovičovi nedôveruje približne 90 percent ľudí. Hlas-SD by podporil návrh, aj keby s ním prišiel hocikto z opozície. „Vždy by podpisy poslancov Hlasu dostali,“ povedal Pellegrini s tým, že je ich povinnosťou urobiť všetko pre to, aby Matoviča „hnali zo stoličky ministra financií kadeľahšie“.

Matovič používa podľa Pellegriniho lži, urážky, manipulácie i nadávky a nič sa na jeho správaní nezmení. „Dostal šancu, možno bol prekvapený, keď vyhral voľby, a už vtedy som hovoril, že sa stal premiérom za trest,“ pripomenul s tým, že Matovič vo funkcii zlyhal.

Zdôraznil tiež, že Eduard Heger je len tieňovým premiérom, skutočným je Matovič. Dodal, že krajina je v rozvrate, keď štrajkujú lekári, vysoké školy, dôchodcovia, odborári i samosprávy. „Ak nebudeme robiť nič tu v parlamente, nič sa nezmení,“ povedal.

Na štvrtkovom (29. 9.) hlasovaní sa bude podľa neho každý poslanec zodpovedať občanom a bude sa im musieť pozrieť do očí, ako hlasoval a prečo sa Matoviča nepodarilo odvolať. „Hlas zajtra bude hlasovať za odvolanie Igora Matoviča a budeme sa tak snažiť naplniť vôľu 90 percent obyvateľov tejto krajiny,“ povedal.

Šéf SaS Richard Sulík súhlasí s Pellegrinim a tvrdí, že ak nedôjde k odvolaniu Matoviča, vláda bude pokračovať. „Budú sa robiť čudné obchody a dohody a krajina bude trpieť. Je šanca to zmeniť,“ povedal.

Zdroj: tasr, youtube


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegrini jednoznačne: Matoviča treba odvolať, aby nemohol ďalej škodiť Slovensku

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne