eReport.sk
Zľava Štefan Harabin a reportérka Mimi Šramová počas rozhovoru pre eReport.
Zľava Štefan Harabin a reportérka Mimi Šramová počas rozhovoru pre eReport. Zdroj: eReport

VIDEO Obvinili ho, lebo sa postavil na stranu Putina. Harabin: Vyšetrovateľ vypovedal vojnu Rusku!


Bývalý šéf Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin bude žiadať odškodné od štátu za to, že voči nemu vyšetrovateľ NAKA Martin Kochlic vzniesol obvinenie, ktoré má byť vraj nulitné. Tvrdí to Harabin v exkluzívnom rozhovore pre eReport. Bývalý najvyšší muž slovenskej justície bol obvinený zo schvaľovania trestného činu agresie, ktoré sa týka konkrétne kroku ruského prezidenta Vladimíra Putina, ktorý 24. februára zahájil svoju „špeciálnu vojenskú operáciu“ voči Ukrajine. Vyšetrovanie je podľa Harabina manipulované a v tejto veci malo byť podaných aj viacero sťažností, o ktorých dodnes nie je rozhodnuté. Vzhľadom na vyššie uvedené ako aj ďalšie skutočnosti, bol v pondelok ráno Štefan Harabin podať sťažnosť na expozitúre NAKA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Tridsať rokov SR!
  2. Je pravda na poslednom mieste?
  3. Nemecký kancelár Olaf Scholz
  4. Peter Pellegrini a Mária Kolíková, v popredí Michal Kovačič v štúdiu TV Markíza.

„To už je samo o sebe paradox, že s pečiatkou Slovenskej republiky obvinil vyšetrovateľ prezidenta Ruskej federácie. Je to jednak krivé obvinenie, jednak ohováranie a je len otázka času, kedy ruský generálny prokurátor bude vyšetrovateľa stíhať,“ uviedol Harabin po tom, ako bol nahliadnuť do spisu.

„Dal najavo nepriateľské postavenie SR voči Rusku“

„Dal najavo že SR je v nepriateľskom postavení k Rusku, čiže vypovedal vojnu Rusku,“ hovorí o krokoch vyšetrovateľa NAKA Harabin dodávajúc, že podobné kroky si nedovolili ani svetoví lídri: „Macron, ani Biden, ani Scholz si nedovolili povedať, že Putin je páchateľom trestného činu agresie.“

Spis je vraj manipulovaný

V predmetnom spise sa podľa emeritného sudcu nič nerobí. Spozoroval len niekoľko manipulácií, voči ktorým podal sťažnosť. Vyšetrovateľ mal totižto do celého konanie pridať znalca a to bez vedomia obvineného, ktorý využil svoje právo a želal si byť pri každom procesnom úkone. Namiesto Harabinovej prítomnosti bol vraj znalcovi odovzdaný jeho počítač a mobilný telefón, rovnako bez jeho vedomia. Vyšetrovateľ mal okrem toho doručiť znalcovi uznesenie osobne a nie písomne a poštou.

Harabin tvrdí, že vzhľadom na to, že doteraz nebolo rozhodnuté o jeho sťažnostiach, je uznesenie o jeho obvinení nulitné a neplatné. Vyšetrovateľ podľa neho „hrubo pokračuje v nezákonnostiach, ktoré začal tým, že voči mne vzniesol obvinenie.“

S Harabinom sa zhovárala reportérka Mimi Šramová. Pozrite si video s jeho reakciami.

Zdroj: tv.ereport.sk

Štefana Harabina stíha NAKA za facebookový status, ktorý napísal deň po ruskej invázii na Ukrajine a podporil v ňom počínanie Vladimira Putina. „Urobil by som presne to isté, čo Putin v súvislosti s udalosťami na Ukrajine,“ napísal bývalý minister spravodlivosti a expredseda Najvyššieho súdu. Harabina po vypočutí na polícii prepustili na slobodu. 

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Obvinili ho, lebo sa postavil na stranu Putina. Harabin: Vyšetrovateľ vypovedal vojnu Rusku!

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne